Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2093
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pozytywnie po raz szósty

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 26 października 2010, 13:03
Aktualizacja: 19:08
Autor: Michał Cisło
Fot. red
„Matka Boża Bolesna – Patronka Wałbrzycha” – pod takim hasłem odbyła się szósta już edycja „Pozytywnego grania”. W tym roku, oprócz tradycyjnego przeglądu muzyki chrześcijańskiej, organizatorzy zapewnili również koncert gościa specjalnego.

„Pozytywne Granie”, a dokładniej Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”, jest imprezą cykliczną i corocznie odbywającą się w wałbrzyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Tegoroczną nowością były występy nie tylko grup muzycznych, ale również schol i solistów. Do przeglądu w sumie zgłosiło się 29 zespołów, z czego trzyosobowe jury wyłoniło sześciu zwycięzców, ocenianych w dwóch kategoriach: schole, zespoły, soliści dziecięcy oraz schole, zespoły, soliści młodzieżowi i dorośli. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Ignacego Deca, Biskupa Świdnickiego oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplomy oraz płyty z nagraniami z ubiegłorocznego przeglądu. Całość imprezy zakończył koncert gościa specjalnego, dobrze znanej w kręgach muzyki chrześcijańskiej, Arki Noego.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Ludzi Jana Pawła II, Gmina Wałbrzych, Starostwo Powiatowe, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu.

Zwycięzcy VI Wałbrzyskiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”:

Martyna Proniewicz - Szkoła Podstawowa w Pastuchowie,
Anna Dymarczyk - Publiczne Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu,
Schola "Oremus" z parafii p.w. Najświętszej Marii Panny w Szczawnie-Zdroju,
Schola "Vincentes" z Parafii Św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu,
Zespół "Ludzie Jana Pawła II" w Wałbrzychu,
Zespół Wokalny "Aperto – WOK" w Wałbrzychu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 26-10-2010 14:30
Mysle ze w zwiazku faktem ze mamy nowa patronke powinnen pojawic sie utwor zespolu Analogs: "Wczoraj me serce zamarło gdy pojawiłaś się Ty Madonna brudnych ulic, madonna ulic złych. Poznałem Twoje grzechy, kto mówi, że musisz być święta? Masz blizny na nadgarstkach i resztki tuszu na rzęsach." http://www.youtube.com/watch?v=OG_2Sn81Umg
~lucha1 26-10-2010 17:37
A może by ten krzyż przenieść do Warszawy ? Kartofel by sie ucieszył.
~ 26-10-2010 20:33
a moze ciebie przeniesc na antarktyde? ja bym sie ucieszyl. na moim szczesciu tez ci tak zalezy?
~mim 29-10-2010 8:54
Pozytywne granie to wspaniała inicjatywa. Rozwija, umacnia a ponadto łączy i inspiruje. Uczy, że można żyć pozytywnie i bez agresji. Dzięki temu setki osób muzycznie uzdolnionych ma możliwość spotkania się w jednym miejscu i ujawnienia swojego talentu. Dziękuję, że jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group