Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 3786
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pozytywnie po raz szósty

Wtorek, 26 października 2010, 13:03
Aktualizacja: 19:08
Autor: Michał Cisło
Wałbrzych: Pozytywnie po raz szósty
Fot. red
„Matka Boża Bolesna – Patronka Wałbrzycha” – pod takim hasłem odbyła się szósta już edycja „Pozytywnego grania”. W tym roku, oprócz tradycyjnego przeglądu muzyki chrześcijańskiej, organizatorzy zapewnili również koncert gościa specjalnego.

„Pozytywne Granie”, a dokładniej Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”, jest imprezą cykliczną i corocznie odbywającą się w wałbrzyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Tegoroczną nowością były występy nie tylko grup muzycznych, ale również schol i solistów. Do przeglądu w sumie zgłosiło się 29 zespołów, z czego trzyosobowe jury wyłoniło sześciu zwycięzców, ocenianych w dwóch kategoriach: schole, zespoły, soliści dziecięcy oraz schole, zespoły, soliści młodzieżowi i dorośli. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Ignacego Deca, Biskupa Świdnickiego oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplomy oraz płyty z nagraniami z ubiegłorocznego przeglądu. Całość imprezy zakończył koncert gościa specjalnego, dobrze znanej w kręgach muzyki chrześcijańskiej, Arki Noego.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Ludzi Jana Pawła II, Gmina Wałbrzych, Starostwo Powiatowe, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu.

Zwycięzcy VI Wałbrzyskiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”:

Martyna Proniewicz - Szkoła Podstawowa w Pastuchowie,
Anna Dymarczyk - Publiczne Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu,
Schola "Oremus" z parafii p.w. Najświętszej Marii Panny w Szczawnie-Zdroju,
Schola "Vincentes" z Parafii Św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu,
Zespół "Ludzie Jana Pawła II" w Wałbrzychu,
Zespół Wokalny "Aperto – WOK" w Wałbrzychu

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group