Czytających: 5278

Wałbrzych, Biały Kamień: PP: Ostatnia wałbrzyska drużyna odpadła w ćwierćfinale

Poniedziałek, 23 listopada 2009, 10:56
Aktualizacja: 11:34
Ostatnia wałbrzyska drużyna występująca w Pucharze Polski szczebla okręgowego odpadła z rozgrywek. Katem Juventuru okazała się Bielawianka Bielawa.

W II rundzie Pucharu Polski Bielawianka trafiła na Gwarek Wałbrzych. Na stadionie przy ul. Jagiellońskiej udało jej się wygrać 3:2. Tym razem goście zwyciężyli 1:0.

Pierwsza połowa do ciekawych nie należała. Dopiero w 43 minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Tomasz Boczkowski. Zawodnik ten minął dwóch piłkarzy gospodarzy, następnie bramkarza, ale do pustej bramki nie trafił.

Na początku drugiej części meczu to goście groźnie zaatakowali i zdobyli, jak się później okazało, zwycięską bramkę. Sam na sam z Jasińskim znalazł się ponownie Tomasz Boczkowski, ale tym razem po jego uderzeniu piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki.

Przez kolejne 43 minuty Bielawianka grała przeciętnie, a Juventur jej wtórował. W 65 minucie Tomasz Resel mógł zdobyć bramkę wyrównującą dla graczy z Podzamcza, ale uderzył niecelnie. Kilka minut później Mariusz Dydrych trafił w poprzeczkę, a w 85 minucie ostatniej groźnej sytuacji nie wykorzystał Kamil Szkodlarek. Wyprzedził on interweniującego w polu karnym Marcina Celmera, ale gola nie zdobył.

Tym samym to gracze z Bielawy awansowali do półfinałów. W kolejnej rundzie Bielawianka spotka się na własnym boisku z Polonią/Spartą Świdnica. W drugiej parze Lechia Dzierżoniów zagra na wyjeździe z Iskrą Jaszkowa Dolna, która po rzutach karnych pokonała Nysę Kłodzko.

Juventur Wałbrzych - Bielawianka Bielawa 0:1 (0:0)
0:1 Boczkowski (47)
Juventur: Jasiński - Zapała, S. Gromniak, Stawiński, Bachmatiuk, Dydrych, K. Szkudlarek, Resel, Cupiał, Płoński, Chałupka oraz Janik
Bielawiaka: Celmer - Morasz, Hałaczkiewicz, Rapacz, Owczarek, Chęciński, Ulatowski, Peroński, Boczkowski, Rorat, Piątkowski oraz Tenderenda, Gendera, Góral, Bielak, Szukalski i Zając