Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prace w okolicach ronda idą płynnie

Wtorek, 26 stycznia 2021, 11:34
Autor: JAZ
Wałbrzych: Prace w okolicach ronda idą płynnie
Fot. JAZ
Zima momentami daje się nam we znaki. Przeszkadza również pracownikom budowy obwodnicy, która w dalszym ciągu ma zostać zakończona w połowie bieżącego roku. Czy tak się stanie? Zobaczymy już niebawem. Biorąc jednak pod uwagę ostatni okres oraz prognozy pogody na kolejne dni, postanowiliśmy zajrzeć na poszczególne odcinki budowanej drogi.

Sekcja 1 obwodnicy składająca się z dwóch odcinków jest obecnie ukończona w blisko 70 procentach. Przebudowywane rondo oraz łączenia z okalającymi je ulicami powoli zaczyna wyglądać jak na wizualizacji. Co prawda wciąż trwają prace na lokalnych drogach (Topolowa, Chopina i Gałczyńskiego), nie zakończyły się jeszcze prace na ulicach Wieniawskiego, Łączyńskiego czy Długiej, ale nie przeszkadza to, by ruch samochodowy odbywał się płynnie.

Oczywiście w najbliższym czasie planowane są wylewki masy bitumicznej na kolejnych fragmentach jezdni. W niedalekiej przyszłości doczekamy się także finalnej warstwy ścieralnej, która zasłoni wystające z powierzchni studzienki. Wciąż prowadzone są prace przy infrastrukturze regulującej potok Szczawnik. Do pełnie szczęścia poza w pełni ukończonym pracom nad drogami, brakuje nam jeszcze ciągów komunikacji pieszej i oświetlenia, które z pewnością poprawiłyby bezpieczeństwo w bezpośredniej bliskości ronda. Planowane zakończenie prac przewidziane zostało na połowę bieżącego roku. Jeśli nie nastąpią opóźnienia w pracach budowlanych, wykonawca nie przewiduje zmian w terminach.

Twoja reakcja na artykuł?

40
80%
Cieszy
5
10%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group