Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pracodawcy zainteresowani zatrudnianiem obcokrajowców

Poniedziałek, 13 lutego 2017, 12:50
Autor: red
REGION: Pracodawcy zainteresowani zatrudnianiem obcokrajowców
Fot. użyczone
Ponad 110 osób zebrało się na szkoleniu zorganizowanym przez Dolnośląskich Pracodawców dotyczącym zatrudniania obcokrajowców w Polsce.

W jednym miejscu, w jednym czasie przedstawiciele najważniejszych instytucji zajmujących się tematyką zatrudniania cudzoziemców przekazali pracodawcom najistotniejsze informacje dotyczące przepisów, procedur i obowiązków pracodawców w sytuacji zatrudniania osób z zagranicy.

Jak wynika z danych statystycznych na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy utrzymuje się rekordowo niskie bezrobocie. Wielu pracodawców ma problemy z realizacją zleceń. W tej sytuacji pracodawcy sygnalizują swoje zainteresowanie zatrudnianiem obcokrajowców, które wydaje się być potrzebne dla dalszego, prawidłowego funkcjonowania firm.
- Powinniśmy wspólnie zastanowić się nad potrzebami dolnośląskiego rynku pracy i podejmować wszelkie działania, które poprawią sytuację gospodarczą regionu. Firmy zrzeszone w Dolnośląskich Pracodawcach wciąż sygnalizują kłopoty z zatrudnieniem. Oczekują wsparcia, ponieważ braki pracowników uniemożliwiają normalne funkcjonowanie przedsiębiorstw. Szansą dla pracodawców w znalezieniu kadry mogą być migracje pracowników. Pracodawcy z województwa dolnośląskiego coraz częściej zatrudniają obcokrajowców – mówi prezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców – Artur Mazurkiewicz. - Jednak w związku z tym, że jest to dla wielu z nich temat nowy, często gubią się w gąszczu przepisów i procedur. Stąd pomysł na zorganizowanie szkolenia - próbę usystematyzowania zagadnień związanych z zatrudnianiem obcokrajowców– dodaje.

Podczas szkolenia pn. "Jak zatrudniać obcokrajowców? Przepisy, procedury i obowiązki pracodawcy", które odbyło się 9 lutego 2017 r. w Wałbrzychu, swoją wiedzą oraz perspektywą w tym temacie z uczestnikami spotkania dzielili się m.in.: Ewa Grzebieniak – Dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Małgorzata Piotrowska - kierownik oddziału Legalizacji Pobytu i Pracy, Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, Małgorzata Gerono – Kierownik Wydziału Ubezpieczeń i Składek w Inspektoracie w Jeleniej Górze, Marzena Radochońska – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu, Izabela Przybyłkiewicz – Starszy Radca w Okręgowym Inspektoracie Pracy we Wrocławia, Agata Kostyk-Lewandowska – Inspektor Pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy we Wrocławiu.

Spotkanie zakończyło się debatą – pytaniami kierowanymi do agencji zatrudnienia - Randstad Polska Sp. z o.o. oraz Work Service SA posiadających duże doświadczenie w rekrutowaniu i zatrudnianiu cudzoziemców.

Organizatorem wydarzenia byli Dolnośląscy Pracodawcy – regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan. Więcej informacji na: www.dp.org.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group