Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pracowite dni dla ZPiT „Wałbrzych”

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 16 października 2012, 8:35
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
To był pracowity weekend Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

W piątek w Zamku Książ odbyła się miejska uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przyznanych nauczycielom przez prezydenta Wałbrzych. Spotkanie uświetniła swoim występem młodzież Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, która zaprezentowała: pieśni z okolic Jurgowa, Krakowiaka w wersjach - tradycyjnej i towarzyskiej oraz ludowe zabawy z okolic Lublina.

Wspomnieniem niedawno zakończonej podróży artystycznej do Chin, była wykonana przez solistkę przy akompaniamencie kapeli, ludowa pieśń w języku chińskim. Dla osób zgromadzonych tego dnia na Sali Balowej, możliwość zobaczenia swoich wychowanków w innym kontekście niż ławka szkolna, okazała się dużym zaskoczeniem, ale i radością. Nauczyciele z zadowoleniem znaleźli wśród tancerzy swoich wychowanków, z którymi spotykają się na co dzień w trakcie lekcji szkolnych.

Przypadający w niedzielę Dzień Papieski, Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” uświetnił koncertem wokalnym w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w Wałbrzychu na Piaskowej Górze. Była to również inauguracja obchodów Jubileuszu 100 - lecia poświęcenia kościoła i lokowania parafii. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowane zostały dwa bloki utworów: narodowy - z pieśniami patriotycznymi nawiązującymi do tradycji polskich powstań narodowych oraz sakralny – w którym zabrzmiały między innymi słowa Barki, Czarnej Madonny i Abba Ojcze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group