Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pracowite dni squashystów

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 3 kwietnia 2012, 15:09
Aktualizacja: 15:09
Autor: PAW
Miniony weekend był bardzo pracowity dla wałbrzyskich squashystów. Oprócz treningów z mistrzynią Dominiką Witkowską, w klubie squasha trójka z zawodników SQUASH CLUB WAŁBRZYCH startowała w ogólnopolskich imprezach seniorskich.

To już drugi squashowy camp w wałbrzyskim klubie przy ul. Pługa prowadzony przez mistrzynię Dominikę Witkowską. Pierwsze spotkanie miało miejsce w grudniu i spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony wałbrzyskich zawodników. Tak też było teraz. Dominika Witkowska jest najlepszą polską zawodniczką w squasha, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Europy. Aktualnie jest 100 zawodniczką na świecie, lecz wielu uważa, że jej ranking jest zaniżony, a Dominikę stać na zwycięstwa nawet z zawodniczkami z pierwszej 50. światowego rankingu squasha. Treningi prowadzone były w systemie grupowym, a celem ich było podniesienie sprawności specjalnej zawodników oraz ich techniki. Zajęcia były bardzo intensywne, lecz jak tylko organizmy zawodników złapią przysłowiową świeżość, na pewno zaowocują w kolejnych startach. Już dziś wiadomo, że kolejne spotkanie z Dominiką zaplanowano na czerwiec, lecz w formie wyjazdowego zgrupowania za granicą u naszych południowych sąsiadów.

W tym samym czasie część zawodników wałbrzyskiego klubu squasha wystartowało w turniejach. Na starcie we wrocławskim klubie Jupiter zameldował się lider ostatnich lokalnych rozgrywek ligowych Marek Rybczyński. Marek po zaciętej walce ostatecznie zawody ukończył na dziesiątym miejscu, co jeśliby wziąć pod uwagę turniejową obsadę, jest zadowalającym wynikiem. Do prawdziwego popisu wałbrzyskich squashowych umiejętności doszło w Zielonej Górze na ogólnopolskim turnieju kobiet kategorii B+. Ania Rabiniak zawody ukończyła na wysokim szóstym miejscu, a w całych zawodach triumfowała Anna Żabska, aktualnie najwyżej notowana kobieta z Wałbrzycha w ranking Polskiej Federacji Squash.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group