Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 1924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prezentacja iluminacji Zamku Książ

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 20 stycznia 2015, 10:32
Aktualizacja: 22:51
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
W poniedziałkowy wieczór na terenie Zamku Książ miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Historyczna i architektoniczna perła Dolnego Śląska doczekała się iluminacji z prawdziwego zdarzenia, a licznie zgromadzeni Wałbrzyszanie mogli ją ujrzeć w zupełnie nowym świetle.

Podświetleniu uległa cała południowa i wschodnia elewacja zabytku, które uważane są za najbardziej reprezentatywne. Nie zapomniano również o tarasach wewnątrz zamku. Oświetlone zostały też wszystkie rzeźby na dziedzińcu Książa. Wszyscy chętni mogli tego wieczoru za darmo obejść część zamku i zobaczyć oświetleniowe nowości na własne oczy.

Iluminacją całego Zamku zajęła się firma Tauron. Zamieszczono blisko 100 sztuk lamp LED, które wraz ze sprzętem najwyższej klasy oraz unikalnym systemem oświetleniowym firmy Philips, pozwolą na znikomy wręcz pobór prądu (porównywany do niecałych 4kW).

Celem nowego oświetlenia obiektu było ukazanie na nowo i szczegółowo proporcji bryły oraz wyeksponowanie konkretnych detali architektonicznych. Podobne systemy wykorzystano już do iluminacji takich atrakcji turystycznych jak latarni morskich w Świnoujściu i Niechorzu, Pałacu w Wilanowie, czy Zamku w Malborku.

Zamek Książ będzie podświetlany codziennie od zmroku (ok. godz. 18:00) do godz. 22:00.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~misiek 20-01-2015 12:53
Troche zdupiona ta iluminacja, jest za jasna , zwiedzajac teren widac lampy - troche amatorsko do tego podeszli, proponuje podjechac na Bawary na dwory Ludvika lub nawet na Węgry do Budapesztu - to zobacza jak powinna wygladac prawdziwa iluminacja...
~a cha 20-01-2015 14:27
Byłem z gośćmi z Anglii byli bardzo zadowoleni z efektów robili zdjęcia nawet z platformy widokowej.Jestem wałbrzyszaninem i jestem dumny że mamy kolejną iluminację pereł architektury naszego miasta.
~meksyk 20-01-2015 19:12
"No to teraz żeby było widać z daleka trzeba by wyciąć las bo zasłania. Chociaż ten od ulicy. Tak żeby z okolic wjazdu do Wałbrzycha było widać. Same plusy tego rozwiązania. Podświetlenie widoczne z ulicy i ze sprzedaży drewna nawet kilka milionów wpadnie do miejskiej kasy i uratuje już mocno nadwątlony - rzekłbym nadwyrężony - budżet. No i jakiś kolega lub koledzy królika zarobią. Panie prezydencie. Jak Pan myśli?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group