Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION/Świdnica: Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził region

Środa, 11 maja 2011, 15:15
Aktualizacja: 15:17
Autor: KO
REGION/Świdnica: Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził region
Fot. Karolina Osińska
A właściwie – odwiedził Świdnicę. Głowa państwa gościła dziś na pierwszej sesji plenarnej II Kongresu Regionów, który trwa od wczoraj w tym mieście.

- To się po prostu sprawdziło - powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski o decentralizacji państwa i samorządzie lokalnym w swoim wystąpieniu w świdnickim teatrze. - Konstytucja z 1997 roku opiera świadomie ustrój Polski na samorządzie.

Według niego decentralizacja władzy publicznej to istota państwa. - Warto przypominać dzisiaj, że te wszystkie zapisy dotyczące decentralizacji państwa, dotyczące fundamentalnej roli samorządu, zostały zapisane nieomal w stuprocentowej zgodzie przez tamten parlament z roku dziewięćdziesiątego siódmego - mówił prezydent Bronisław Komorowski. Ale są też i złe strony samorządów: - Władze lokalne, jeśli mają silny mandat, nie czują potrzeby słuchania mieszkańców - powiedział prezydent Komorowski. - Wtedy łatwo odnawia się znany nam z PRL-u okropny podział: na „oni i my, my i oni”.

Fotorelacja ze świdnickiej wizyty: tutaj.

***
Zobacz także:

* Wałbrzych nie ma ani dobrego prezydenta, ani nie jest atrakcyjny dla biznesu - tak wynika z rankingów „Newsweeka” i „Forbesa”, które zostały wczoraj rozstrzygnięte podczas II Kongresu Regionów, który trwa w Świdnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group