Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 6401
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent podsumował rok 2019

Sobota, 4 stycznia 2020, 6:41
Aktualizacja: Niedziela, 5 stycznia 2020, 9:48
Autor: JAZ
Wałbrzych: Prezydent podsumował rok 2019
Fot. archiwum
Skończył się europejski rok w Wałbrzychu. Rok 2019, który w Ratuszu został oceniony bardzo pozytywnie. Według prezydenta miasta, Romana Szełemeja właśnie w ciągu minionych 12 miesięcy udało się zrobić lub zacząć robić wiele ważnych dla wałbrzyszan inwestycji.

Gdy wspominamy rok 2019, niemal natychmiast przychodzi na myśl budowana obwodnica. Niewątpliwie największa inwestycja w najnowszej historii Wałbrzycha. Droga, której piaskowy kształt rysuje nam jedynie jej późniejszy wygląd, jest ukończona w zaledwie 20 procentach. Trudności, z jakimi mierzą się wspólnie wykonawca i miasto, są olbrzymie. Pokazały to już wykopane niespodzianki, które budowlańcy zdążyli swoją pracą odkryć. Prace jednak są w dalszym ciągu prowadzone i nawet jeśli później niż prędzej zostaną doprowadzone do końca.
- Prace są ciężkie, ale postępują i pomimo tego, że najmniej tych postępów widać w urbanistycznej części drogi, są one znaczące – mówił prezydent na temat obwodnicy.

Roman Szełemej zaznaczył również, że obwodnica w dużej mierze poprawi komunikację, co z kolei ułatwi funkcjonowanie miasta.

Kolejną rzeczą, z której władze miasta są niezwykle zadowolone, to programy budowy nowych żłobków i przedszkoli. Remonty szkół i wyposażenie sal szkolnych w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny. Szczególnie ciepło prezydent mówił o programie „Szczęśliwa Trzynastka”, który za to odpowiadał.

Bardzo duże znaczenie dla włodarzy Wałbrzycha miała również akcja „Zielony Wałbrzych”, której celem była wymiana pieców węglowych na te zdecydowanie ekologiczne, co miało specjalne znaczenie w celu oczyszczenia powietrza. Zainstalowane w mieście czujniki systematycznie wskazywały zmianę na lepsze.

Miasto w 2019 roku inwestowało również w zapewnienie wałbrzyszanom nowych mieszkań. Udało się oddać do użytku kilka budynków. Rozpoczęto budowę Dziennego Domu Seniora, oddano do użytku nowe drogi, skrzyżowania, ścieżki rowerowe.
- To dla nas szczególne miejsce. Dzięki zakończeniu tej inwestycji udało nam się połączyć Wałbrzych z pobliską Jedliną. Teraz mieszkańcy obu miejscowości będą mogli szybko się ze sobą komunikować i to nie tylko samochodem, ale też rowerem, dzięki połączeniu także za pomocą ścieżki rowerowej – mówił prezydent podczas otwarcia ulicy Kamienieckiej.

Władze miasta aktywnie wspierały inwestycje Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Pomagały w kultywacji dziedzin życia ściśle związanych z dziedzictwem kulturowym, historycznym, zarówno wymiarze krajowym jak i regionalnym.

W mieście doszło również do zmian w przestrzeni życia turystycznego. Jej największym beneficjentem okazała się Palmiarnia, która zyskała nowoczesne przestrzenie oraz nowych lokatorów. Trójka lemurów, znanych przede wszystkim z animowanych bajek o pingwinach, szybko zaskarbiła sobie miłość mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

12
43%
Cieszy
2
7%
Hahaha
4
14%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
9
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group