Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2142
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent zachęca

Piątek, 4 października 2019, 11:28
Aktualizacja: Niedziela, 6 października 2019, 7:45
Autor: JAZ
Wałbrzych: Prezydent zachęca
Fot. archiwum
Wałbrzych rozwija się na naszych oczach. Powstają nowe drogi, stare są remontowane. Budowane są nowe mieszkania, żłobki i przedszkola. W Wałbrzychu mamy też ponad 20 kilometrów nowych ścieżek rowerowych. Co więcej, dzisiaj można bezpiecznie przejechać jednośladem z jednego końca miasta na drugi.

- Dzisiaj w Wałbrzychu mamy ponad 20 kilometrów ścieżek rowerowych. Każdy z miłośników jazdy rowerem może bezpiecznie przejechać niemal przez całe miasto. W ostatnim czasie zakończyła się budowa nowego skrzyżowania ulicy Kamienieckiej, Głuszyckiej. Nowa ścieżka rowerowa została poprowadzona w kierunku Jedliny-Zdroju. We współpracy z naszym sąsiadem, połączyliśmy siły i dzisiaj możemy z Wałbrzycha pojechać ścieżką rowerową do Jedliny-Zdroju – zachęca prezydent Roman Szełemej.

Nowe połączenie daje również możliwości dla sympatyków pieszych wędrówek.
- Nową drogą można będzie równie dobrze pojechać na rowerze jak i wybrać się na spacer z dzieckiem. Mamy wychodzące na spacer z małymi dziećmi będą mogły teraz wyjść na spacer i w sposób bezpieczny dotrzeć aż do Jedliny. Zachęcam do skorzystania z uroków takiego spaceru. Widoki w ładną pogodę są naprawdę nietuzinkowe – dodaje prezydent.

Roman Szełemej zachęcał również do spróbowania sił z rowerami elektrycznymi.
- Zachęcam do spróbowania swoich sił na rowerze elektrycznym. Jest to bardzo wygodna forma, szczególnie dla osób starszych, które nie mają już tyle sił, by podjechać pod każdą górę. Dzisiaj na szczęście nie są one już tak drogie jak dawniej, a dzięki temu niemal każdy może swobodnie korzystać z uroków jazdy rowerem.

Twoja reakcja na artykuł?

12
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
11
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group