Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Problemy księdza z Boguszowa–Gorc

Środa, 18 grudnia 2019, 12:37
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2019, 9:11
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Problemy księdza z Boguszowa–Gorc
Fot. red
Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. duchownego diecezji świdnickiej,a konkretnie z parafii w Boguszowie–Gorcach.

"Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że toczy się postępowanie kanoniczne dotyczące oskarżeń duchownego tejże diecezji, ks. Leszka S., o czyny przeciwko VI przykazaniu Dekalogu. Duchowny został odsunięty od posługi duszpasterskiej, a pokrzywdzonych wsparto pomocą specjalistyczną. Diecezja świdnicka zawiadomiła też organy ścigania o powzięciu wiadomości, mogących uzasadniać podejrzenie popełnienia przez tego duchownego czynów wykorzystania seksualnego małoletnich. Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę pozwalającą na rzetelne zweryfikowanie tego przypadku, w tym osoby pokrzywdzone, powinny zgłosić się do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, która prowadzi postępowanie karne w tej sprawie. Diecezja zapewnia pomoc duchową i psychologiczną ofiarom nadużyć seksualnych i ich bliskim, którą koordynuje delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży w diecezji świdnickiej (kontakt mailowy: delegat@diecezja.swidnica.pl)".

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 2-miesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do 12 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

9
10%
Cieszy
3
3%
Hahaha
2
2%
Nudzi
5
6%
Smuci
15
17%
Złości
54
61%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group