- Szykujemy specjalny projekt sarkofagu, który będzie miał za zadanie chronić ten wyjątkowy zabytek i zabezpieczyć go przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie eksploatacji obwodnicy. W najbliższym czasie prawdopodobnie wyłączymy fragment kilkudziesięciometrowy ulicy Chrobrego z ruchu, ponieważ prace w tym miejscu mogą potrwać do miesięcy jesiennych. Natomiast obwodnicę chcemy oddać do użytkowania jeszcze w lipcu na całym odcinku aż do placu Grunwaldzkiego - informuje prezydent Roman Szełemej.
W miejscu, gdzie kiedyś znajdował się tzw. Separator, obok był budynek dawnego PTHW. I właśnie tutaj w okolicy znajduje się Lisia Sztolnia. Jest to obiekt objęty ochroną konserwatora zabytków, który to obiekt wymaga specjalnej ochrony przed niszczeniem i dewastacją.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.