Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3706
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Profilaktyka ponad wszystko

Piątek, 5 listopada 2021, 6:39
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Profilaktyka ponad wszystko
Fot. KMP Wałbrzych
Trwają działania wałbrzyskich policjantów z uczniami szkół podstawowych w ramach akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem – jako że mamy okres jesienny – mundurowi rozpoczęli cykl spotkań „Bądź bezpieczny na drodze po zmroku” i przybliżyli podstawowe zasady poruszania się pieszych uczniom „zerówki” z Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach.

Od początku roku szkolnego policjanci spotkają się z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami klas szkół podstawowych. Spotkania organizowane są w celu przybliżenia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa. W dniu wczorajszym dzielnicowy pierwszego komisariatu st. asp. Rafał Gorgoń odwiedził najmłodsze dzieci w Szkole Podstawowej w Starych Bogaczowicach, gdzie podczas pogadanki przekazał im wiele cennych rad o bezpieczeństwie na drogach

Przypomniał m. in. o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz chodzenia właściwą stroną drogi. Policjant przykazał uczniom opaski odblaskowe i zwrócił uwagę właśnie na to, jak ważne są elementy odblaskowe noszone w widocznym miejscu po zmroku. Na zakończenie młodzi uczestnicy pogadanki w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówił policjant.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group