• Piątek, 21 czerwca 2019
  • Godz. 1:59
  • Imieniny: Alicji, Alojzego
  • Czytających: 3099
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Projekt „Wspólnie dla Niepodległej!" zakończony sukcesem

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Środa, 12 grudnia 2018, 11:37
Autor: red
Fot. organizatorzy
Uczniowie i grono pedagogiczne Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie–Zdroju z wielką radością i entuzjazmem przedstawiają efekty kończącego się projektu „Wspólnie dla Niepodległej!", na którego realizację pozyskano środki finansowe z programu grantowego Fundacji Banku Santander. Działania miały na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie wykonali kartkę okolicznościową, która wraz z listem z pozdrowieniami i zaproszeniem do wspólnych obchodów jubileuszu i wspólnego zaśpiewania hymnu została wysłana do polskich szkół za granicą oraz do polskich placówek dyplomatycznych.

Dziś organizatorzy z dumą opowiadają o efektach inicjatywy: odpowiedziały polskie szkoły z Czech, Hiszpanii, Islandii, Chin, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Francji, Szwecji, Holandii oraz Argentyny oraz polskie ambasady i konsulaty w Lizbonie, Berlinie, Charkowie, Pradze, oraz biuro przy ONZ w Genewie przesyłając zdjęcia i filmy z obchodów jubileuszu.

Wzruszający dla wszystkich był list z polskiej szkoły w Ułan-Ude położonej na dalekiej Syberii, która jest niezwykłą szkołą, ponieważ uczęszczają do niej uczniowie w wieku od 6-82 lat i gdzie kultywowana jest polska tradycja i obyczaje, nauczany jest język polski, historia i geografia Polski.

Swoje podziękowania i życzenia przekazała także Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Przed uczniami i nauczycielami ostatni etap projektu – przygotowanie wystawy zdjęć prezentującej obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na świecie. Społeczność szkolna podkreśla, że dzięki podjętym inicjatywą można poczuć dumę z bycia Polakami oraz jedność w tak ważnym dla kraju dniu 11 listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group