Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2762
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Przeciw oszustom

Niedziela, 29 września 2019, 6:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 września 2019, 8:45
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Przeciw oszustom
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zorganizowali spotkania z pracownikami placówek bankowych funkcjonujących na terenie miasta. Celem spotkań było wypracowanie wspólnych metod postępowania w walce oszustami, którzy wyłudzają od osób starszych niejednokrotnie oszczędności całego życia.

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych wałbrzyscy policjanci spotkali się z pracownikami placówek bankowych funkcjonujących na terenie miasta.

Głównym tematem spotkania była problematyka oszustw i wyłudzeń pieniędzy na szkodę osób starszych oraz metody przeciwdziałania. Szczegółowo omówiono najnowsze schematy działania oszustów oraz sposoby im zapobiegania. Na spotkanie zostali zaproszeni pracownicy banków i placówek bankowych ponieważ to właśnie oni mają bezpośredni kontakt z seniorami, którzy natychmiast chcą wypłacić swoje oszczędności i przekazać je oszustowi. W takich sytuacjach próba zainteresowania się pracownika banku okolicznościami nagłej potrzeby wypłaty gotówki daje dużą szansę wywołania u osoby starszej chwili refleksji i zastanowienia się nad racjonalnością podejmowanych decyzji.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group