Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Przed nami druga tura wyborów samorządowych w trzech gminach powiatu wałbrzyskiego. Zgłoś korupcję. Nie sprzedawaj swojego głosu

Wtorek, 30 października 2018, 6:41
Autor: red
powiat wałbrzyski: Przed nami druga tura wyborów samorządowych w trzech gminach powiatu wałbrzyskiego. Zgłoś korupcję. Nie sprzedawaj swojego głosu
Fot. KMP Wałbrzych
Już w najbliższą niedzielę druga tura wyborów samorządowych. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przypominają, że dla mieszkańców została uruchomiona specjalna linia telefoniczna. Pod numerem telefonu (74) 84–20–888 można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości związane z korupcją wyborczą. Każda informacja będzie szczegółowo sprawdzana przez wałbrzyskich funkcjonariuszy.

Pamiętajmy, że proceder kupowania i sprzedawania głosów jest czynem karalnym, dlatego każdy kto będąc uprawniony do głosowania, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo takiej korzyści żąda za głosowanie w określony sposób, musi liczyć się z tym, że za kratami więzienia może spędzić od 3 miesięcy do lat 5. Tej samej karze podlega, kto udziela korzyści majątkowej lub osobistej osobie uprawnionej do głosowania, aby skłonić ją do głosowania w określony sposób. Wobec osoby która popełniła takie przestępstwo, ale zawiadomiła organ powołany do ścigania, zanim pierwszy się on o tym dowie, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

Przypominamy, że druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w trzech miejscowościach powiatu wałbrzyskiego. 4 listopada o fotel burmistrza powalczą kandydaci w Szczawnie-Zdroju, Mieroszowie i Boguszowie-Gorcach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group