Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4007
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami kolejna edycja Festiwalu Wizualnego

Czwartek, 25 maja 2017, 11:34
Aktualizacja: 12:58
Autor: red
Wałbrzych: Przed nami kolejna edycja Festiwalu Wizualnego
Fot. organizatorzy
W dniach 31 maja – 2 czerwca odbędzie sie V Festiwal Wizualny. „Nie ma nic bardziej nieokreślonego niż słowo kultura” – tak Johann Gottfried Herder rozpoczął swoją fundamentalną dla filozofii rozprawę. Minęło ponad 200 lat od jej publikacji, a ta sentencja wciąż jest aktualna.

Powstały setki definicji, a mimo to wciąż trwają dyskusje na temat tego, co stanowi kulturę. W tym roku przyłączymy się do niej, w ramach kolejnego, piątego już Festiwalu Wizualnego. Chcemy zachęcić młodszych jak i starszych odbiorców do zbadania fenomenu kultury, wejścia w nią, doświadczania jej jak i tworzenia. Stąd hasło przewodnie tegorocznej odsłony naszej cyklicznej inicjatywy brzmi „Buszujący w kulturze”. Nawiązując w formie do tytułu kultowej powieści Salingera, chcemy zachęcić ludzi do własnego zdefiniowania wielowymiarowego zjawiska, jakim jest kultura. Do pójścia z jej biegiem lub na wzór bohatera wspomnianego dzieła, zbuntowania się przeciw niej.

W tym roku chcemy częściowo zmienić ofertę festiwalową i skupić się głównie na kinie fabularnym. Pokazać dzieła zarówno polskie jak i światowe, znane jak i pozostające poza głównym nurtem kinematografii. Równolegle odbędą się wykłady związane z tematem Festiwalu, jak i warsztaty fotograficzne. Jak co roku odbędą się konkursy fotograficzne, tym razem w nieco zmienionej formie.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Bez względu na wiek i doświadczenie. Liczymy na Państwa wsparcie. Mam nadzieję, że zmotywujecie Państwo swoich podopiecznych do uczestnictwa w konkursach jak i przygotowanych projekcjach oraz wykładach.

V Festiwal Wizualny został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group