Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami spotkanie z ciekawym artystą

Wtorek, 21 marca 2017, 6:36
Autor: red
Wałbrzych: Przed nami spotkanie z ciekawym artystą
Fot. organizatorzy
Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na spotkanie z artystą Andrzejem Bojem Wojtowiczem z okazji wystawy malarstwa: „SAKRUM PROFANUM. PICTURA FIDELIS”*, które odbędzie się 25 marca (sobota) o godz. 17.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu, przy ul. Jana Pawła II.

Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych, serdecznie zaprasza na spotkanie z artystą Andrzejem Bojem Wojtowiczem z okazji wystawy malarstwa: „SAKRUM PROFANUM. PICTURA FIDELIS”, które odbędzie się w dniu 25.03.2017r. (sobota) o godz. 17.00, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu, przy ul. Jana Pawła II.

Autor poprowadzi nas drogą wyznania wiary poprzez swoje malarstwo.
(…)Spotkanie z twórczością Andrzeja Boja Wojtowicza to spotkanie ze sztuką najwyższej próby.

Po pierwsze – warsztat. Maluje tak, jak dawni mistrzowie – temperą jajową na desce. Sam uciera pigmenty, przygotowuje grunty i werniksy.

Po drugie inspiracja: „czerpię z Tradycji Kościoła”.

Artysta podąża drogą Wielkich Mistrzów Renesansu. Różni się jednak od nich zasadniczo, odrzucając zmysłowość sztuki odrodzenia oraz bezpośredni związek między rzeczywistością a malarskim przekazem. Pozostaje w świecie symbolu i problematyki metafizycznej. Jego sztuka jest oryginalna i bardzo współczesna. Piękno, Dobro, Prawda to jej imperatywy. Oryginalność nie musi stać w opozycji do tradycji. Zadaniem prawdziwego artysty jest wyrażenie swojej indywidualności w sposób, który umożliwia mu tradycja, a więc nadanie obiektywnej formy subiektywnym emocjom, tak jak uczynił to np. Michał Anioł w swoich pietach. Andrzej Boj Wojtowicz dokłada swoją cegiełkę do wielowiekowej historii sztuki.(…)
Julia Podolska

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group