Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3643
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami XV Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „PrzeWAŁka”

Czwartek, 9 maja 2013, 18:52
Aktualizacja: Piątek, 10 maja 2013, 14:47
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Przed nami XV Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „PrzeWAŁka”
Fot. Robert Bajek
W dniach 10 i 11 maja w Hotelu Maria w Wałbrzychu odbędzie się XV Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „PrzeWAŁka”. Spośród 30 zgłoszeń, które napłynęły do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jury wybrało 6 najlepszych grup, prezentujących dobry humor i profesjonalny warsztat.

Oprócz zmagań konkursowych 6 grup kabaretowych na gości czekają dodatkowe atrakcje, takie jak między innymi występ Kabaretu Weźrzesz – ubiegłorocznego laureata konkursu, koncert Artura Andrusa „Myśliwiecka”, pojawią się też gangsterzy a przy tej okazji poznamy szefową i ojca chrzestnego mafii.

-Jutro przeniesiemy się w lata 20 minionego stulecia, odtworzymy klimat tamtych lat, będzie kasyno, ale nie będzie hazardu, będą też gangsterzy i porachunki gangsterskie”– powiedział Jarosław Buzarewicz, Dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

W skład Jury wchodzą: Aldona Jankowska – aktorka filmowa, teatralna i artystka kabaretowa, Dorota Barańska – właścicielka firmy SIRBUD i Tadeusz Kwinta – aktor związany głównie z teatrami krakowskimi. XV Ogólnopolską Giełdę Kabaretową „PrzeWAŁka” prowadzić będzie Jerzy Kryszak – aktor i satyryk.

W konkursie przewidziano wiele nagród, takich jak Nagroda Jury – Grand Prix i Osobowość Sceniczna, Nagroda Publiczności, Nagroda Dziennikarzy i Nagroda Organizatora.

Poniżej przedstawiamy program XV „PrzeWAŁki”:

10 maja, godzina 18.00: Kabaret Weźrzesz – ubiegłoroczny laureat, Marcin Zbigniew Wojciech prezentujący program „Rozstrojenie Jaźni”, pochodzący z Lublina Łukasz „Szymanek” Szampanek z programem „Zawodowo”, Ścibor Szpak łączący w swoim programie wiele technik i Artur Andrus z koncertem „Myśliwiecka”.

11 maja, godzina 18.00: Kabaret Inaczej – pochodząca z Białegostoku grupa w składzie: Mateusz Sitko, Maciej Bukłaga i Mieszko Minkiewicz, Formacja Przyszłych Noblistów – grupa występująca razem od niedawna, ale notująca wiele sukcesów, Kabaret K2 – Barciś i Mimi z programem „Wieczni Chłopcy” i pochodzący z Zielonej Góry Kabaret Jurki ze skeczami, piosenkami i monologami.

Po zakończeniu występów nastąpi ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group