Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 4740
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Przedłużony zakaz wstępu do lasów

Piątek, 3 lutego 2023, 13:59
Aktualizacja: 14:00
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Przedłużony zakaz wstępu do lasów
Fot. Nadleśnictwo Wałbrzych
Nadleśnictwo Wałbrzych informuje, że Decyzją Nadleśniczego zostaje wprowadzony (przedłużony poprzedni) okresowy zakaz wstępu do lasu obowiązujący w dniach 3–6 lutego 2023 roku w obrębie leśnictw: Stare Bogaczowice, Witków, Biały Kamień, Glinik, Glinica, Sowie Góry, Jedlinka, Głuszyca, Łomnica, Sokołowsko, Unisław Śląski. Leśnictwa Świebodzice i Mieroszów nie są objęte zakazem wstępu do lasu.

Przedłużenie zakazu wynika z ciągle wysokiego uszkodzenia drzewostanów, które stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia turystów, a także utrudnia ewentualne skuteczne działania służb ratunkowych. Na drzewach w wyższych partiach gór ciągle zalega okiść śnieżna. Sytuacji nie poprawiają także ciągle niekorzystne (i prognozowane) warunki pogodowe w postaci bardzo silnego wiatru i opadów śniegu.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo prosimy o stosowanie się do zakazu, a także unikanie przebywania w jakichkolwiek zadrzewianiach lub w obrębie rzutu koron drzew.

Dwa leśnictwa nie zostały objęte zakazem wstępu, ale proszę pamiętać, że przy obecnych warunkach pogodowych również może być w nich niebezpiecznie, także lepiej odpuścić sobie jakiekolwiek wycieczki do lasu przy obecnej sytuacji.
Grafika pokazuje leśnictwa objęte okresowym zakazem wstępu (kolor czerwony) oraz nie objęte zakazem wstępu (kolor zielony). Przypominamy o aplikacji mBDL, dzięki której można łatwo zlokalizować się w terenie i zidentyfikować poszczególne leśnictwa, oddziały i wydzielenia.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
2
17%
Smuci
1
8%
Złości
6
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group