Sobota, 18 lipca
23°C Wałbrzych
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Kolejny pożar w regionie, tym razem lokalu gastronomicznego Aktualności Chciały poćwiczyć z trenerem personalnym, straciły w sumie blisko 2 miliony złotych! Aktualności Wichura zatrzymała pociąg Aktualności Region już zalany i to jak. Coraz więcej strat! Tragedie i dramaty Śmiertelne potrącenie na przyszpitalnym parkingu Aktualności Pożar na A4. Przejazd całkowicie zablokowany Tragedie i dramaty Zadźgał własną siostrę i ciężko ranił matkę. Usłyszał już zarzuty Tragedie i dramaty Dramatyczny wypadek z udziałem młodego sportowca! Aktualności Otwarto rozbudowaną część Zakładu Endoskopii Zabiegowej Piłka nożna Podgórze Wałbrzych oficjalnie z awansem
reklamy

Przejazd znów zamknięty. Kierowców czeka objazd przez S3

Audio

Czytaj na głos

Autor: Korneliusz Kisiel 1 min czytania

Od 17 lipca, od godziny 9:00, ponownie zamknięty dla ruchu kołowego jest przejazd kolejowy w Marciszowie. Utrudnienia dotyczą drogi wojewódzkiej nr 320, czyli dawnej drogi krajowej nr 5, i zgodnie z harmonogramem potrwają do 27 lipca, do godziny 18:00.

Przejazd znajduje się w ciągu linii kolejowej nr 274, na wysokości kilometra 100+843. Za zamknięciem stoją prace związane z modernizacją linii kolejowej Wałbrzych–Jelenia Góra, a dokładniej z ostateczną przebudową przejazdu oraz dróg dojazdowych. W czasie robót wykonane zostaną końcowe prace nawierzchniowe w obrębie przejazdu. Przebudowane zostaną również drogi dojazdowe oraz wjazd na remontowany most drogowy nad rzeką Bóbr. Oznacza to, że przez przejazd nie będzie można przejechać samochodem. Dla kierowców oznacza to konieczność skorzystania z objazdu. Ruch zostanie przekierowany na drogę ekspresową S3. Osoby jadące z Kamiennej Góry w kierunku Marciszowa powinny kierować się przez Bolków, a następnie dawną drogą krajową nr 5 do Marciszowa. Warto wcześniej zaplanować trasę, zarezerwować dodatkowy czas i zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie. W okresie zamknięcia należy kierować się przede wszystkim znakami ustawionymi w terenie, nawet jeśli nawigacja będzie proponowała przejazd przez zamknięty przejazd. Prace w Marciszowie są częścią większej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na linii nr 274. Projekt obejmuje między innymi modernizację odcinka Marciszów–Sędzisław, fragmentu Wałbrzych Miasto–Wałbrzych Fabryczny, dwóch ponad stuletnich mostów nad Bobrem, wiaduktów w Wałbrzychu oraz sieci trakcyjnej. Według PKP PLK wartość całego projektu wynosi około 125 mln zł, a zadanie finansowane jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Prace mają poprawić stan infrastruktury kolejowej i zapewnić sprawniejsze połączenia między Wrocławiem, Wałbrzychem a Jelenią Górą.

Dla kierowców najważniejsze jest jednak to, że przez najbliższe dni bezpośredni przejazd dawną drogą krajową nr 5 w Marciszowie będzie niemożliwy. Jeżeli harmonogram nie ulegnie zmianie, przywrócenie przejazdu powinno nastąpić 27 lipca po godzinie 18:00.

Źródła: Gmina Marciszów; PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – materiały prasowe; Kontakt dla mediów PKP PLK: rzecznik@plk-sa.pl.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka