Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 5299
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Przewodniczący chce współpracy

Piątek, 26 lutego 2021, 8:30
Aktualizacja: 12:03
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Przewodniczący chce współpracy
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Przedstawiamy Państwu Adama Motykę, nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczawnie – Zdroju.

Pan Adam od blisko 50 lat jest mieszkańcem Szczawna. Przez 20 lat był związany zawodowo z miejscowymi placówkami oświaty, gdzie pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego. Prywatnie jest mężem, ojcem i dziadkiem czworga wnucząt. Jest radnym kadencji 2018 - 2023.
- Na tą chwilę moja rola sprowadza się do uspokojenia sytuacji, która obecnie ma miejsce w radzie i mam nadzieję, że dzięki mojemu doświadczeniu życiowemu to mi się uda. Rolą radnego jest wspieranie lokalnej władzy, a wszędzie tam gdzie są wątpliwości należy szukać konsensusu. Kłótnie i animozje bardzo źle służą miastu i osłabiają jego wizerunek. Naszą siłą powinna być siła spokoju i wzajemnego zrozumienia. W tym miejscu apeluję do radnych – zacznijmy słuchać siebie wzajemnie, przedstawiajmy merytoryczne argumenty i szukajmy konsensusu. Praca radnych to praca zespołowa – podkreśla nowy przewodniczący Adam Motyka.

Jak mówi Pan Adam: - Radni obecnej kadencji powinni skoncentrować swoje prace na realizacji głównego projektu czyli budowie nowego zespołu szkolno – przedszkolnego. Nie ma miasta bez uzdrowiska, to uzdrowisko jest motorem napędowym Szczawna, tu musi się pojawić pozytywna korelacja współpracy. Wszystkie nasze siły i środki powinny zmierzać do likwidacji jak największej ilości trujących kopciuchów, mieszkańców powinno się edukować, warto w takie działania zaangażować też radnych. Ze spraw ważnych kolejne to utworzenie nowych miejsc parkingowych oraz publicznych toalet z prawdziwego zdarzenia.

Przypominamy, iż nowego przewodniczącego wybrało ośmiu radnych w poniedziałek 22 lutego, podczas XXX nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Szczawnie - Zdroju.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
3
21%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group