Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przygotuj się na kontrole

Czwartek, 20 lipca 2017, 12:53
Aktualizacja: Piątek, 21 lipca 2017, 9:45
Autor: red
Wałbrzych: Przygotuj się na kontrole
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Przeciętny Polak wytwarza rocznie około 300 kilogramów odpadów. Wydaje się, że to niewiele. Mnożąc tę cyfrę przez ilość mieszkańców naszego miasta zaczynamy dostrzegać problem – 36 000 000 kg.

Czasy, gdy wszelkie odpady trafiały w jedno miejsce mamy już za sobą. Jeżeli nie chcemy oglądać monstrualnych wysypisk śmieci, odpady należy przetwarzać. Właśnie dlatego w Wałbrzychu wprowadzono „Rewolucję Śmieciową”. Teraz mieszkańcy miasta mogą sami zadeklarować, czy będą segregować odpady czy też nie. W związku z faktem, iż opłata za odpady segregowane jest zdecydowanie niższa niż za odpady zmieszane, większość wałbrzyszan wybrała tańsze rozwiązanie. I tu pojawił się problem. Okazało się, iż pomimo obowiązku segregacji odpadów, nie wszyscy, którzy zadeklarowali to rozwiązanie, stosują się do obowiązujących zasad.

Obecnie wałbrzyscy strażnicy prowadzą kontrole posesji, których lokatorzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów. Osoba, która nie przestrzega zasad segregacji, może zostać ukarana mandatem karnym w wysokości do 500 złotych. Ponadto może zostać podwyższona opłata za wywóz nieczystości do kwoty przewidzianej za odpady niesegregowane.

Wszelkie informacje na temat „Wałbrzyskiej Rewolucji Śmieciowej” znajdziemy pod adresem http://www.rewolucjasmieciowa.walbrzych.eu/

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group