Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2898
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyjdź na spotkanie z Joanną Lamparską

Środa, 24 października 2018, 11:37
Aktualizacja: 13:20
Autor: red
Wałbrzych: Przyjdź na spotkanie z Joanną Lamparską
Fot. organizatorzy
W piątek 26 października o godz. 17.00 w Multimedialnej Filii Bibliotecznej o swojej najnowszej książce "Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska" opowie dziennikarka, podróżniczka i pisarka Joanna Lamparska.

Bohaterka spotkania to polska dziennikarka, podróżniczka, współpracownik National Geographic, szuka ukrytych skarbów, pisze o nich książki, podróżuje daleko i blisko. Śledzi tajemnice Dolnego Śląska, zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i dokumentach. Napisała kilkanaście książek, w tym wiele "przewodników innych niż wszystkie", w których w pełen fantazji sposób prowadzi Czytelników przez niezwykłe historie zamków, pałaców i podziemi. Z wykształcenia jest filologiem klasycznym i archeologiem sądowym, bierze udział w akcjach eksploracyjnych.

Od lat współpracuje również m.in. z "National Geographic", "Travellerem”, "Focusem" i „Witaj w Podróży”. Jest autorką scenariusza cyklicznego programu "Skarby nieodkryte" w TV Polonia. Choć ciągle leci gdzieś w świat daleki, życie Joanny kręci się głównie wokół Dolnego Śląska i jego tajemnic. Od 2012 roku jest dyrektorem Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w zamku Książ, który również wymyśliła.

O swojej najnowszej książce mówi tak "Moja najnowsza książka już w sprzedaży! „Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska” to już siódmy tom przewodników innych niż wszystkie. Tym razem poprowadzę Was szlakiem zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia, zaproszę na wspólnie poszukiwanie zaginionych kolekcji, opowiem nie tylko o skarbach, ale i o do dziś niewyjaśnionych zbrodniach. Każdy zakątek Dolnego Śląska kryje jakiś sekret, nie ma wioski, domu, kamienia, którego historia nie byłaby warta opowiedzenia. Pisząc „Ten dom ma tajemnicę” odkrywałam, że prawda jest sto razy ciekawsza niż legendy i opowieści, których nie da się potwierdzić. Zanim sięgniecie (a mam nadzieję, że tak będzie) po moją nową książkę, uchylę rąbka tajemnicy tego, co w niej znajdziecie."

Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Przyjaciół "Biblioteki pod Atlantami" w ramach projektu "Wałbrzyskie złoto" dofinansowanego przez Gminę Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group