Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4925
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Przyniósł granat do komisariatu

Piątek, 28 września 2018, 15:04
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Przyniósł granat do komisariatu
Fot. KMP Wałbrzych
Niecodzienna sytuacja spotkała w miniony wtorek wieczorem dyżurnego Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach. Do jednostki tej około godziny 20:00 przyszedł 45–latek, który miał ze sobą... granat. Mężczyzna oświadczył, że znalazł skorodowany pocisk na drodze leśnej w tej miejscowości i nie wiedział co zrobić ze znaleziskiem.

Osoby przebywające w tym momencie w jednostce zostały ewakuowane. Funkcjonariusze z Nieetatowej grupy Minersko-Pirotechnicznej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy niezwłocznie przyjechali do komisariatu, ustalili, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to granat ręczny F-1 z czasów drugiej wojny światowej. Został on przez policjantów zabezpieczony w wydzielonym pomieszczeniu budynku niedostępnym dla osób postronnych. Pokój następnie zamknięto i zaplombowano. W środę przed południem znalezisko odebrał patrol saperski Jednostki Wojskowej z Głogowa.

Policjanci przypominają, że na podstawie art. 6 Ustawy o rzeczach znalezionych każdy kto znalazł rzecz, której posiadanie wymaga pozwolenia, w szczególności broń, amunicję, materiały wybuchowe albo dowód osobisty lub paszport, niezwłocznie oddaje rzecz najbliższej jednostce organizacyjnej Policji, a jeżeli oddanie rzeczy wiązałoby się – tak jak w tym przypadku - z zagrożeniem życia lub zdrowia, zawiadamia Policję o miejscu, w którym rzecz się znajduje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group