Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3279
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Przypominamy o utrudnieniach

Czwartek, 12 sierpnia 2021, 8:34
Aktualizacja: 10:35
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Przypominamy o utrudnieniach
Fot. GDDKiA
W związku z postępującymi pracami przy budowie obwodnicy Wałbrzycha, informujemy, że od wczoraj nastąpiła zmiana w organizacji ruchu umożliwiająca ułożenie warstwy ścieralnej na skrzyżowaniu ulic Łączyńskiego, Szczawieńskiej i Długiej oraz na odcinkach wlotowych tych ulic.

Zmiany będą wprowadzane etapowo:

Etap 1 – czas trwania 2 dni
W etapie 1 planuje się zamknięcie zachodniego wlotu ul. Łączyńskiego. Ruch w kierunku Szczawna-Zdroju będzie się odbywał przez ul. Szczawieńską i obwodnicę Szczawna-Zdroju. Niemożliwy będzie przejazd w kierunku Wałbrzycha od strony Szczawna-Zdroju ulicami Chopina i Gałczyńskiego. W ramach etapu 1 zamknięta zostanie również lewa jezdnia ul. Długiej, a ruch dwukierunkowy zostanie skierowany na jezdnię prawą. Niemożliwy będzie wjazd na ul. Długą z ul. Makuszyńskiego.

Etap 2 – czas trwania 1 dzień
W etapie 2 planuje się zamknięcie jezdni ronda z utrzymaniem relacji prawoskrętnych oraz zamknięcie lewej jezdni zachodniego wlotu ul. Łączyńskiego oraz prawej jezdni ul. Szczawieńskiej. W związku z tym przejazd z dzielnicy Podzamcze w kierunku ul. Długiej będzie możliwy objazdem przez ul. Szczawieńską, następnie przez teren Tesco, dalej przez odcinek jednokierunkowy lewej jezdni ul. Łączyńskiego i łącznik pod estakadą ES/Z/5, a następnie, po nawrocie, prawą jezdnią ul. Łączyńskiego w kierunku ronda. Możliwe będzie również zawracanie na skrzyżowaniu ulic Długiej i Makuszyńskiego.

Etap 3 – czas trwania 2 dni
Etap 3 zakłada zamknięcie prawej jezdni ul. Szczawieńskiej. Objazd będzie odbywał się przez teren Tesco, dalej przez odcinek jednokierunkowy lewej jezdni ul. Łączyńskiego i łącznik pod estakadą ES/Z/5, a następnie, po nawrocie, prawą jezdnią ul. Łączyńskiego w kierunku ronda. W dalszym ciągu nie będzie możliwy przejazd w kierunku Wałbrzycha od strony Szczawna-Zdroju ulicami Chopina i Gałczyńskiego.

W etapie 3 zamknięte zostaną również prawa jezdnia ul. Długiej oraz lewa jezdnia wschodniego wlotu ul. Łączyńskiego. W związku z powyższym oraz w celu zapewnienia płynności ruchu przewiduje się wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na lewej jezdni ul. Długiej oraz prawej jezdni wschodniego wlotu ul. Łączyńskiego.

Etap 4 – czas trwania 1 dzień
W etapie 4 planuje się zamknięcie lewej jezdni ul. Szczawieńskiej, prawej jezdni ul. Długiej oraz prawej jezdni wschodniego wlotu ul. Łączyńskiego. W związku z tym przewiduje się wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na jezdni prawej ul. Szczawieńskiej, lewej jezdni ul. Długiej oraz lewej jezdni wschodniego wlotu ul. Łączyńskiego. W dalszym ciągu utrzymane zostaną zapory na ul. Gałczyńskiego i Chopina.

Jednocześnie wykonawca deklaruje, że do końca sierpnia br. zakończy układanie warstwy ścieralnej na odcinku pozamiejskim, czyli od wiaduktu kolejowego do ul. Chopina/Gałczyńskiego, który jest finansowany ze środków GDDKiA.

Twoja reakcja na artykuł?

28
60%
Cieszy
3
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
6%
Złości
12
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group