Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2217
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyznali 10 tysięcy złotych LZS–owi

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 11:40
Autor: PAW
Fot. red
Podczas ostatniej sesji rady powiatu wałbrzyskiego, radni jednogłośnie przychylili się do wniosku radnej Grażyny Owczarek, by przyznać 10 tysięcy złotych na rok 2017 Ludowym Zespołom Sportowym Ziemi Wałbrzyskiej.

Ludowe Zespoły Sportowe Ziemi Wałbrzyskiej znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Nie ma się co okłamywać, że Zrzeszenie ledwo wiąże koniec z końcem.

Przed kilkoma miesiącami interpelację w tej sprawie do Zarządu Powiatu złożył radny powiatowy Józef Piksa. Jak wynika z tego pisma, przewodniczący LZS-u Ziemi Wałbrzyskiej Mieczysław Gwiazda w październiku 2015 roku ubiegał się o zaplanowanie w budżecie powiatu na 2016 rok kwoty 12 tys. zł na organizację zawodów sportowych na terenie powiatu wałbrzyskiego. Z pisma wynika, że do tej chwili prezes nie otrzymał na to pismo żadnej odpowiedzi. Kolejne pisma Mieczysław Gwiazda wysłał do Zarządu Powiatu w grudniu 2015 roku oraz marcu bieżącego roku.
„Jak wynika z otrzymanych pism, Zarząd Powiatu przyznał Powiatowemu Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe w 2016 roku na 9 planowanych w kalendarzu imprez sportowych, zaledwie 900 złotych na dwie imprezy” – czytamy w interpelacji Józefa Piksy, a dalej radny zadaje Zarządowi pytanie: „…dlaczego Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Ziemi Wałbrzyskiej, organizacja o bogatych tradycjach w popularyzacji sportu masowego w gminach, która zrzesza 19 klubów LZS na terenie powiatu wałbrzyskiego i ponad 450 członków, jest tak niepoważnie traktowana?”

Komisja oświaty, polityki społecznej i promocji powiatu zajmuje się m.in. kwestią rozwoju sportu i turystyki w środowisku wiejskim. Mirosław Potapowicz, członek Zarządu Powiatu, tłumaczył, że Mieczysław Gwiazda, reprezentujący LZS Ziemi Wałbrzyskiej, do konkursu ofert przeznaczonego dla organizacji pozarządowych złożył zaledwie 1 ofertę i otrzymał na nią dofinansowanie w wysokości 400 zł. Później prezes złożył kolejną ofertę i zyskała ona dofinansowanie w wysokości 500 zł. „…nie ma innej możliwości wsparcia organizacji pozarządowej jak tylko przewidzianej ustawą…” – pisał w odpowiedzi Potapowicz.

Przedstawiciele Zarządu podkreślali, że Mieczysław Gwiazda został poinformowany o możliwości pozyskania środków w ramach budżetu partycypacyjnego, ale z tej szansy nie skorzystał. Mirosław Potapowicz odrzucił wówczas zarzut braku odpowiedzi na pismo szefa LZS, bowiem taka odpowiedź została wysłana w październiku 2015 roku.

Teraz wygląda na to, że chociaż częściowo oczekiwania prezesa i zarządu LZS-u zostaną przez powiat wałbrzyski spełnione. Pewnie suma 10 tysięcy złotych nie powala na kolana, ale pozwala Stowarzyszeniu przetrwać i zaplanować harmonogram imprez na rok 2017.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~roś 19-12-2016 20:38
Ludowe Zespoły Sportowe "dają" sport w jego najprawdziwszej formie. Działają w nich autentyczni działacze i sportowcy-amatorzy. Ich położenie odzwierciedla stan naszego państwa, które ma w dupie stowarzyszenia, ruchy społeczne. Doktorowi Rydzykowi, u którego studiuje pewien bardzo ważny b. pracownik apteczny,i obecny medalista wojskowy- to grosza ono nie skąpi. Dycha nie powala, ale chwała Powiatowi za nią. Następnym razem- dycha na każdy LZS.
~??? 20-12-2016 7:10
To w Starostwie nie obowiązuja konkursy ? czy wynik konkursu już jest rozstrzygnięty.Nasz klub tez jest w potrzebie do kogo mamy sie zgłosić.
~Kojot 18-01-2018 13:58
A ja jestem ciekaw, jakie imprezy były organizowane w 2017 roku za te 10 tysięcy złotych, bo o żadnej nie słyszałem?? No i rzeczywiście nasuwa się pytanie - w jakim trybie LZSy te pieniądze otrzymały?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group