Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3338
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pszczoły zadomowiły się na dachu Galerii

Sobota, 9 lipca 2022, 6:45
Autor: red
Wałbrzych: Pszczoły zadomowiły się na dachu Galerii
Fot. Galeria Victoria
Na dachu Galerii Victoria powstała pasieka składająca się z czterech uli. W każdym z nich mieszka jedna pszczela rodzina, która liczy przeciętnie od 50 do 60 tysięcy członków.

Galeria Victoria znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie natury i terenów zielonych, tworząc idealny dom dla tych niezwykle pożytecznych owadów. Inicjatywa wałbrzyskiego centrum handlowego ma na celu zwrócić uwagę na realny problem spadku populacji tych owadów i pokazać, że warto podejmować akcje, które pozytywnie wpływają na poprawę stanu środowiska naturalnego.

" - Cieszymy się, że pszczoły się u nas zadomowiły. Ich rola w naszym życiu jest nieoceniona – owady te nie tylko produkują miód, ale też zapylają około 80% roślin. Przenosząc pyłek, zwiększają jakość i ilość plonów. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie jest możliwy - powiedział Marcin Chwiałkowski, Marketing Manager Galerii Victoria. - Ule na dachu Victorii zostały zasiedlone na początku czerwca br. i pszczoły znoszą już do nich pyłek kwiatowy. Już niedługo czeka nas pierwsze miodobranie. Szacujemy, że pasieka w Victorii każdego roku będzie wytwarzać ponad 60 kg pysznego i zdrowego miodu, który następnie rozdamy naszym Klientom.

Obok charakterystycznych domków dla tych pracowitych owadów, na dachu Victorii stanęły kwietniki z różnorodną roślinnością. Ule zostaną specjalnie zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, w tym przed deszczem, śniegiem i porywistym wiatrem. Dzięki temu, pszczoły będą mogły bezpiecznie przezimować w ulach. Ponadto, jesienią w centrum handlowym planowane są pierwsze warsztaty dla najmłodszych poświęcone tematyce znaczenia pszczół oraz produkcji miodu.

Twoja reakcja na artykuł?

23
74%
Cieszy
4
13%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
10%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group