Czarny Bór: Puchar Melafiru w biatlonie letnim pod dyktando gospodarzy

Piątek, 14 października 2011, 15:31
Aktualizacja: 20:33
Mateusz Janik to największy talent czarnoborskiego biatlonu
Na stadionie w Czarnym Borze rozegrany został Puchar Melafiru w biatlonie letnim.

Najpierw zwycięzców wyłoniono w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W kategorii młodziczek triumfowała Magdalena Sobies z Melafiru Czarny Bór przed Edytą Nowak z UKS Mieroszów. Pozostałe lokaty naszych zawodniczek: 7. Karolina Turkowicz (UKS Miersozów), 8. Paulina Król (Melafir), 14. Kamila Żuk (Mieroszów). Wśród młodzików wygrał Mateusz Janik z Melafiru, a na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega Bartłomiej Filip. Pozostałe lokaty naszych reprezentantów: 4. Dawid Żełajtys (Mieroszów), 8. Patryk Dąbrowski (Mieroszów), 9. Gracjan Cabała (Melafir), 11. Mariusz Wtorek (Melafir), 15. Karol Turek (Melafir), 16. Dawid Stawiarski (Melafir), 19. Wojciech Garbocz (Melafir), 22. Robert Szczepaniak (Melafir).

Kolejnego dnia rozegrano wyścigi w ramach Pucharu Melafiru. I tutaj w kategorii młodzików nasi zajmowali następujące lokaty: 1. Janik, 3. Filip, 4. Żełajtys, 7. Dąbrowski, 8. Cabała. 10. Wtorek, 14. Turek, 15. Stawiarski, 18. Garbocz. 21. Szczepaniak. W rywalizacji juniorów młodszych wygrał Paweł Lech ze Szklarskiej Poręby, a Bartłomiej Gwałt z Melafiru zajął 3. lokatę. W rywalizacji dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej triumf odniosła Katarzyna Kompa z Dusznik-Zdroju. Agata Michalik z Melafiru była szósta. W kategorii juniorek najlepsza okazała się Dorota Wojda ze Szklarskiej Poręby. W seniorkach zwyciężyła Sylwia Malinowska – AZS AWF Wrocław.

W kolejnym starcie młodzików tym razem wygrał Kamil Baryczka ze Szklarskiej Poręby przed Filipem, Janikiem i Wtorkiem (wszyscy Melafir). Cabała był siódmy, Stawiarski dwunasty, Maciej Widlak trzynasty, Garbocz piętnasty, Szczepaniak szesnasty, a Turek siedemnasty. W kategorii juniorów bezapelacyjnie zwyciężył Mateusz Zawół ze Szklarskiej Poręby. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Stec z AZA AWF Wrocław, a za nim finiszowali Mateusz Rusnarczyk i Przemysław Sobies (obaj AZS AWF Wrocław). Ostatni wychowanek Melafiru, a obecnie zawodnik AZS AWF Wrocław, zajął 7. lokatę i był to Dawid Stec. Wreszcie w seniorach wygrał Mariusz Leja przed Piotrem Kotasem (obaj AZS AWF Wrocław). Na 4. miejscu finiszował były biatlonista Mariusz Pływaczyk, a 5. był Zdzisław Pyrdoł.

W turnieju strzeleckim o tytuł najlepszego strzelca amatora zwyciężyła wśród kobiet Gerasimuk Dagmara przed Wtorek Agnieszką i Janik Anną. W kategorii mężczyzn najcelniej do tarczy strzelał Filip Zbigniew, który wyprzedził ks. Władysława Stępniaka oraz Kaczugę Jana.