Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 5214
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Radny zrezygnował

Poniedziałek, 13 września 2021, 9:29
Aktualizacja: 11:33
Autor: red
Wałbrzych: Radny zrezygnował
Fot. archiwum
Dziś listem poleconym radny miejski Anatol Szpur wysłał rezygnację do Marszałka Województwa Cezarego Przybylskiego z członkostwa w Społecznej Radzie Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Pismo wysłał również do Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego Andrzeja Jarocha.

REZYGNACJA

Składam rezygnację z członka Rady Społecznej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.
W związku z brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi na mój protest w sprawie przeciwko odwołaniu z funkcji Dyrektora Pani Marioli Dudziak z dnia 17.08.2021 roku, a także obecną sytuacją w placówce, rezygnuję z funkcji członka Rady Społecznej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

W moim przekonaniu istotne sprawy w funkcjonowaniu szpitala są przeprowadzane bez informowania i konsultacji członków Rady Społecznej Szpitala przez organ prowadzący, którym jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Sam fakt zwolnienia dyrektora placówki bez konsultacji z Radą narusza w moim przekonaniu Ustawę z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 711., która jest nadrzędna nad regulaminem Rady i Statutem szpitala. Według Art. 48. w punkcie tej ustawy wynika, że: "W podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą działa rada społeczna, która jest organem"; w punkcie 2: "Do zadań rady społecznej należy", w podpunkcie d: "rozwiązania stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej z kierownikiem" - zależność ta nie została zachowana.

Na chwilę obecną szpital zmaga się z brakami kadrowymi wśród lekarzy, a dodatkowo dziewięciu lekarzy złożyło wypowiedzenie. To będzie skutkowało znaczącym brakiem pomocy medycznej dla pacjentów wymagającej nagłej hospitalizacji.

Przypomnę również, że jako Rada doprowadziliśmy do rozwiązania sporu o odpowiedni wzrost pensji dla personelu medycznego szpitala. Natomiast w najistotniejszych sprawach, do których należy leczenie pacjentów i zarządzanie placówką, jesteśmy pomijani przez Urząd Marszałkowski, a o wszystkim dowiadujemy się z mediów. Jako wałbrzyszanin, Radny Miasta Wałbrzycha, którego głównym celem jest działanie na rzecz mieszkańców, nie godzę się z takim stanem rzeczy.

Proszę o przyjęcie mojej rezygnacji i podjęcie stosownej uchwały w Radzie Sejmiku Dolnośląskiego, wyznaczając inną osobę na moje miejsce.

Anatol Szpur

Twoja reakcja na artykuł?

21
38%
Cieszy
25
45%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
4%
Smuci
2
4%
Złości
2
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group