Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5323
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ranni żołnierze na Dolnym Śląsku

Sobota, 13 sierpnia 2022, 9:50
Autor: red
REGION: Ranni żołnierze na Dolnym Śląsku
Fot. użyczone
14 rannych żołnierzy z Ukrainy trafiło dzisiaj w nocy do naszego województwa.

Wczoraj ok. godz. 23:00 na PKP Wrocław Główny, dotarł specjalny pociąg sanitarny z rannymi żołnierzami z Ukrainy. Zatrzymał się on na peronie szóstym, gdzie czekaliśmy w pełnej gotowości wraz ze wszystkimi służbami. Ranni zostali przetransportowani karetkami do trzech wrocławskich szpitali, w których zostaną otoczeni kompleksową i profesjonalną opieką medyczną.

Na Dolnym Śląsku leczonych będzie 14 rannych żołnierzy z Ukrainy. Razem z nimi do Polski przyjechali także ich bliscy, którym zostanie zapewnione schronienie.

- Wciąż pokazujemy, że jesteśmy solidarni z Ukrainą. Pomagamy i realizujemy przygotowany przez polski rząd program odbierania rannych żołnierzy z Ukrainy. Dzisiaj na Dolnym Śląsku wspieramy tych, którzy jeszcze niedawno walczyli w obronie swojego kraju. Działania na dworcu zostały skoordynowane tak, by wszystko przebiegło sprawnie i ranni jak najszybciej trafili do placówek medycznych. W akcję zaangażowanych było szereg służb, policja, żołnierze WOT, pogotowie ratunkowe oraz medycy. Za ich zaangażowanie, sprawne działanie i współpracę bardzo dziękuję. Dziękuje także szpitalom, którzy zaopiekują się rannymi – powiedział Bogusław Szpytma, Wicewojewoda Dolnośląski. Na miejscu obecny był również Jurij Tokar, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu.

Urazy poszkodowanych są typowe dla skutków wybuchów i ostrzałów – wymagają dalszych interwencji medycznych, w tym np. rekonstrukcji, zabiegów chirurgicznych, ortopedycznych czy okulistycznych. Wszyscy ranni trafią do trzech wrocławskich szpitali, gdzie otrzymają niezbędne świadczenia. W zabezpieczeniu akcji uczestniczyła policja, straż pożarna, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Straż Ochrony Kolei.

Twoja reakcja na artykuł?

10
16%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
5%
Smuci
29
45%
Złości
20
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group