Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4908
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Raport jeszcze nie jest gotowy

Poniedziałek, 20 września 2021, 11:34
Aktualizacja: 12:56
Autor: JAZ
Wałbrzych: Raport jeszcze nie jest gotowy
Fot. JAZ
Brak raportu końcowego nie przeszkodził w doprowadzenia do zwolnienia Romana Szełemeja z pracy w Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Echa tego kroku są wciąż słyszalne i komentowane przez różne środowiska. Tym razem głos w sprawie zabrały władze Urzędu Marszałkowskiego.

Ostrożnie w temacie starał się wypowiadać wicemarszałek województwa Grzegorz Macko.

- Nie mamy jeszcze raportu finalnego, a jedynie przesłanki o rzekomych nadużyciach. Przed wymianą dyrektor szpitala żadnych takich sygnałów nie było. Pojawiły się teraz więc postanowiliśmy wszcząć kontrolę – mówi polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Problem w tym, że kontrola nie została jeszcze zakończona, ale Grzegorz Macko zwrócił też uwagę, że po tym jakie informacje wypłynęły ze szpitala, musi być znacznie pogłębiona. Weryfikowane są fakty, których sprawdzenie potrwa jeszcze nawet kilka miesięcy. Na pytanie czy samo zwolnienie Romana Szełemeja nie okaże się przedwczesne, wicemarszałek odpowiedział:

- Fakty, które zostały opisane w oświadczeniu, czyli między innymi utrudnianie współpracy z dyrekcją szpitala, jak również wykazanie wcześniejszego wyjścia z pracy, pokazują, że jest co weryfikować oraz że do pewnych nadużyć mogło dojść.

Prezydent Roman Szełemej został zwolniony w piątek. Podstawą zwolnienia było notoryczne nadużycia w wykonywaniu obowiązków pracowniczych.

Twoja reakcja na artykuł?

19
39%
Cieszy
9
18%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
6%
Smuci
11
22%
Złości
6
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group