Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3316
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Razem Bezpieczniej”

Wtorek, 3 grudnia 2013, 6:20
Autor: opr.red.
Region: „Razem Bezpieczniej”
Fot. użyczone
XV edycja konkursu wiedzy o policji „Razem Bezpieczniej” w etapie rejonowym odbyła się w bardzo gościnnym Hufcu Pracy 1–40 ze Świdnicy.

Niestety drużynie z wałbrzyskiego hufca reprezentowanej przez: Pamelę Kośnik, Katarzynę Górowską oraz Patryka Jurgielewicza nie udało się stanąć na podium. Wśród uczestników Hufca Pracy jest młodzież która często jest na marginesie społecznym, ma zaległości szkolne, problemy wychowawcze, często są pod nadzorem kuratora. Tematyka konkursu wśród młodzieży od początku wzbudzała kontrowersje „bo jak to oni mają się uczyć o Policji”. Jednak podczas przygotowań do konkursu, prelekcji funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej coraz więcej osób angażowało się w przedsięwzięcie.

Podczas zorganizowanych zajęć przez pracowników służb mundurowych młodzież miała okazje dowiedzieć się np. co to są dopalacze, demoralizacja, jakie są środki przymusu bezpośredniego itp. Poznali także katalog zachowań podczas pożaru, powodzi czy napadu, zapoznali się z zasadami pierwszej pomocy, ale także dowiedzieli się jakie są znaki drogowe, prawidłowe wyposażenie roweru albo jak poruszać się w kolumnie i jak zachowywać się podczas wycieczki w góry. Teraz wiedzą już jakie są korpusy w policji, co zrobić aby zwiększyć bezpieczeństwo własne i osób z nami przebywających. Wszystkie informacje mogą się przydać w życiu codziennym i powinny być znane przez każdego ucznia.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy do konkursu przystąpiło 8 jednostek z Dolnego Śląska, naszą młodzież wspierali funkcjonariusze Straży Miejskiej Wałbrzycha inspektor Norbert Landzberg oraz starszy strażnik Adele Łuc.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group