Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina-Zdrój: Recital flamenco w Pałacu Jedlinka

Sobota, 19 lipca 2014, 11:55
Aktualizacja: 20:10
Autor: red.
Jedlina-Zdrój: Recital flamenco w Pałacu Jedlinka
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Pałacu Jedlinka w Jedlinie–Zdroju odbył się recital flamenco. Jako solista wystąpił w nim Hiszpan Rafa Fajardo. Recital był jednym z elementów trwającego od 14 do 18 lipca Festiwalu ArteFlamenco, połączonego z letnimi warsztatami flamenco.

Oprócz recitalu odbył się też pokaz tańca flamenco a uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy. Pięciodniowe warsztaty obejmowały zajęcia z tańca, śpiewu i gry na gitarze. Uczestnicy warsztatów tańca podzieleni zostali na trzy grupy: zaawansowaną, uczącą się tańca Solea, średnią, która ćwiczyła Buleria de Jerez i początkującą, uczącą się Tangos de Triana. Warsztaty tańca prowadziła Angeles Gabaldon. Warsztaty śpiewu obejmowały naukę pieśni flamenco. W programie znalazły się ćwiczenia z emisji głosu, zasad oddechu w śpiewie flamenco, czy zasady pracy z przeponą. Warsztaty gry na gitarze prowadził Rafa Fajardo, który przekazywał uczestnikom zasady techniki gry na gitarze do wybranych stylów flamenco. Dodatkowo uczestnicy warsztatów mogli się wiele dowiedzieć na temat teorii flamenco a także uczestniczyć w lekcjach języka hiszpańskiego.

Pochodzący z Sevilli Rafa Fajardo jest wirtuozem gitary flamenco, ale gra też na gitarze basowej i na mandolinie. Występował z takimi artystami jak między innymi Ramon Porrina, Javier Colina, Raymundo Amador czy Jeff Balla. Artysta posiada własne studio nagrań. Jako producent muzyczny pracuje przy tworzeniu wielu spektakli flamenco. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt nagrań płytowych, udział w licznych koncertach i festiwalach a także występy telewizyjne.

Wybitnemu gitarzyście towarzyszył równie utytułowany wokalista - Jose Salazar Anillo, który prowadził warsztaty śpiewu. Artysta zadebiutował w Teatrze de la Villa w Madrycie i w Gran Teatro Falla w Kadyksie wraz z Zespołem Manuela Carrasco. Współpracował z takimi artystami jak Carmen Linares, Chano Lobato Miguel Poveda, czy Enrique Morente. Jest laureatem pierwszej nagrody w Narodowym Konkursie śpiewu w Kadyksie, z którego pochodzi Koncertował w wielu krajach Ameryki, Azji i Europy.

Angeles Gabaldon uczęszczała do Hiszpańskiej Szkoły Teatru i Tańca w Sewilli, gdzie otrzymała dyplom Baletu Klasycznego. Podczas kariery zdobyła wiele znaczących nagród, takich jak między innymi nagroda za zajęcie pierwszego miejsca na XLII Międzynarodowym Festiwalu Cante de las Minas de Union, była też dwukrotnie finalistką Konkursu Młodych Wykonawców na Biennale de Flamenco. Występowała w wielu krajach na wszystkich kontynentach. Uczyła też tańca między innymi w takich krajach jak Japonia, Meksyk, Francja, Austria, Szwajcaria, Niemcy, Australia czy Turcja.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group