Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2413
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rekrutacja do drużyny rugby

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 18 sierpnia 2013, 13:59
Aktualizacja: 14:43
Autor: red.
Fot. Michalina
17 sierpnia, o godzinie 18, na boisku orlik przy ulicy Limanowskiego odbyły się eliminacje do zespołu rugby organizowane przez Klub Sportowy Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, sekcję rugby. W eliminacjach wzięło udział kilkanaście osób, które przechodząc testy szybkościowe, siłowe i wytrzymałościowe musiały udowodnić, że nadają się do wałbrzyskiej drużyny rugby.

Sobotnia rekrutacja do zespołu rugby była pierwszą tego typu inicjatywą prowadzoną w Wałbrzychu- organizatorom chodziło o zainteresowanie tą dziedziną sportu i sprawdzenie wśród jakich grup wiekowych rugby cieszy się popularnością. Choć eliminacje były skierowane do wszystkich (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) od szesnastego roku życia- to wzięli w nich udział mężczyźni głównie w wieku od 18 do 21 lat.

-Najważniejsza jest dla nas mobilność zawodnika oraz to, aby potrafił funkcjonować w naprawdę ekstremalnych warunkach na boisku- wyjaśniał kryteria doboru zawodników podczas rekrutacji Damian Sipiorski- jeden z prowadzących eliminacje.

W planach organizatorów rekrutacji jest powołanie drużyny juniorskiej i drużyny kadetów, a następnie udział w jesiennej rundzie Polskiej Ligi Rugby 7, przygotowanie do kolejnego sezonu i wreszcie awans do turnieju finałowego.

Już we wrześniu kolejna rekrutacja do wałbrzyskiej drużyny rugby- zachęcamy do uczestniczenia w niej i sprawdzenia się w tej oryginalnej dyscyplinie sportowej, a za powstający zespół trzymamy kciuki i życzymy realizacji celów.

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group