Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2709
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rekrutacja rozpoczęta

Poniedziałek, 23 marca 2020, 11:32
Aktualizacja: Wtorek, 24 marca 2020, 9:12
Autor: red
Wałbrzych: Rekrutacja rozpoczęta
Fot. UM Wałbrzych
Drodzy rodzice – trudny czas epidemii, z jakim się borykamy nie zwalnia nas z codziennych zobowiązań. Od dzisiaj aż do 5 kwietnia trwa nabór do wałbrzyskich publicznych miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz szkół podstawowych.

Każdy rodzic/opiekun zainteresowany rekrutacją loguje się na stronie http://edu.um.walbrzych.pl/rekrutacje-2.html wypełniając odpowiedni wniosek. Cały proces jest nieskomplikowany, zabiera ok. 15-20 minut.
UWAGA! Obowiązuje wyłącznie rekrutacja elektroniczna – nie ma potrzeby dostarczania do wybranych przedszkoli i szkół wydrukowanych wniosków!

Proszę zapoznajcie się z najważniejszymi informacjami odnośnie rekrutacji:

- od 23 marca do 5 kwietnia trwa etap składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkoli i szkół podstawowych (po uprzedniej rejestracji przez rodzica/opiekuna prawnego w systemie elektronicznym NABO: http://edu.um.walbrzych.pl/rekrutacje-2.html),
- od 6 do 15 kwietnia komisje rekrutacyjne w przedszkolach i szkołach zweryfikują wnioski o przyjęcie oraz dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydatów warunków lub kryteriów rekrutacyjnych,
- 20 kwietnia przedszkola i szkoły podstawowe podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej placówki,
- w terminie od 21 do 27 kwietnia rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danego przedszkola/szkoły podstawowej poprzez złożenie ustnej deklaracji (wystarczy telefonicznie potwierdzić wolę)
- 27 kwietnia – podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli/szkół podstawowych.

Terminarz zapisów przewiduje uzupełniające postępowanie rekrutacyjne, które odbędzie się w dniach od 8 do 30 maja br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group