Zalogowanych: 5

Portugalia: Remis Polski w Portugalii i pełne 90 minut Oleksego

Piątek, 7 października 2011, 16:06
Aktualizacja: 16:07
Paweł Oleksy, były gracz wałbrzyskiego Górnika, wystąpił w meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej pomiędzy Portugalią a Polską. Na boisku padł remis 1–1.

Podopieczni Stefana Majewskiego przegrywali po golu Pedro Mendesa. W 36. minucie wyrównał gracz warszawskiej Legii – Michał Kucharczyk. W 44. minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz reprezentacji Polski – Filip Kurto i całą drugą odsłonę nasi grali osłabieni. Na domiar złego Portugalczycy mieli rzut karny, ale świetnie spisał się rezerwowy tego dnia bramkarz - Łukasz Skorupski, który obronił jedenastkę. W drugiej połowie Polacy mądrze się bronili i dowieźli korzystny wynik do końcowego gwizdka arbitra. W tym meczu po raz kolejny w wyjściowym składzie zobaczyliśmy Pawła Oleksego. Wychowanek Lesku Czarny Bór, a następnie gracz wałbrzyskiego Górnika, który obecnie broni barw Zawiszy Bydgoszcz, zagrał 90 minut i został ukarany żółtą kartką.