Środa, 17 czerwca
25°C Jelenia Góra
reklamy

Remont dobiega końca

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Dobiega końca kapitalny remont willi przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu.

Ta kamienica została wybudowana przez lekarza rodu Hochbergów, dr Issmera Po II wojnie światowej mieściła się tam siedziba straży pożarnej. Teraz Gmina Wałbrzych postanowiła obiekt wyremontować i zmienić jego przeznaczenie. Po remoncie powstanie tu dom pobytu dziennego dla seniorów, świetlica środowiskowa dla młodzieży. Adaptacja ma kosztować blisko 10 mln zł. Obecnie trwają prace wokół obiektu i powinny się zakończyć do końca tego roku. Miasto pozyskało pieniądze na jej remont z rządowego programu inwestycji lokalnych.

- Dobiega końca remont wspaniałej willi dra Issmera położonej w samym centrum miasta. Wnętrza są już praktycznie skończone, wykonawca skupił się na zagospodarowaniu terenu wokół budynku - informuje prezydent Roman Szełemej.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka