Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Remont Komendy Miejskiej w Wałbrzychu

Niedziela, 25 stycznia 2015, 12:30
Aktualizacja: 12:33
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Remont Komendy Miejskiej w Wałbrzychu
Fot. www.walbrzych.policja.gov.pl
Remont obiektu Komendy Miejskiej w Wałbrzychu w większości w dobiegł końca. Prace rozpoczęły się w połowie sierpnia ubiegłego roku i od razu nabrały tempa. Podobnie stało się z budynkiem drugiego komisariatu, który spełnia już wymagania standaryzacji budynków policji. Oba obiekty można określić jako nowe miejsce pracy dla około 280 policjantów i pracowników cywilnych.

W ramach remontu zmodernizowano budynek wałbrzyskiej komendy, plac dziedzińca przy obiekcie oraz garaże dla policyjnych pojazdów. Wymiana stolarki okiennej oraz ocieplenie ścian zwiększyły komfort cieplny, co odczuł każdy pracujący w komendzie. W części wyremontowane zostały pomieszczenia, w których pracują zatrudnieni nie tylko funkcjonariusze, ale również osoby cywilne.

Obiekt spełnia wymagania standaryzacji budynków policji począwszy od kolorystki, na stworzeniu nowej recepcji z nowym logo kończąc. Zgodnie z założeniami programu standaryzacji komend i komisariatów policji warunki obsługi obywateli oraz pracy funkcjonariuszy i innych pracowników uległy znacznej poprawie, co przełożyło się na jakość wykonywanych obowiązków oraz dużo lepsze samopoczucie pracujących w obiekcie jednym jak i drugim. Remont sfinansowano ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wspartych środkami z Ministerstwa Środowiska oraz Samorządu Miasta Wałbrzycha.

Komenda ostatni raz była remontowana w 1993 roku. W międzyczasie dokonano drobnych zmian i prac remontowych np. w 2011 roku, kiedy to ulepszono i odnowiono świetlicę przeznaczoną do odpraw i uroczystości policyjnych.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group