Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont Komendy Miejskiej w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 25 stycznia 2015, 12:30
Aktualizacja: 12:33
Autor: opr.red.
Fot. www.walbrzych.policja.gov.pl
Remont obiektu Komendy Miejskiej w Wałbrzychu w większości w dobiegł końca. Prace rozpoczęły się w połowie sierpnia ubiegłego roku i od razu nabrały tempa. Podobnie stało się z budynkiem drugiego komisariatu, który spełnia już wymagania standaryzacji budynków policji. Oba obiekty można określić jako nowe miejsce pracy dla około 280 policjantów i pracowników cywilnych.

W ramach remontu zmodernizowano budynek wałbrzyskiej komendy, plac dziedzińca przy obiekcie oraz garaże dla policyjnych pojazdów. Wymiana stolarki okiennej oraz ocieplenie ścian zwiększyły komfort cieplny, co odczuł każdy pracujący w komendzie. W części wyremontowane zostały pomieszczenia, w których pracują zatrudnieni nie tylko funkcjonariusze, ale również osoby cywilne.

Obiekt spełnia wymagania standaryzacji budynków policji począwszy od kolorystki, na stworzeniu nowej recepcji z nowym logo kończąc. Zgodnie z założeniami programu standaryzacji komend i komisariatów policji warunki obsługi obywateli oraz pracy funkcjonariuszy i innych pracowników uległy znacznej poprawie, co przełożyło się na jakość wykonywanych obowiązków oraz dużo lepsze samopoczucie pracujących w obiekcie jednym jak i drugim. Remont sfinansowano ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wspartych środkami z Ministerstwa Środowiska oraz Samorządu Miasta Wałbrzycha.

Komenda ostatni raz była remontowana w 1993 roku. W międzyczasie dokonano drobnych zmian i prac remontowych np. w 2011 roku, kiedy to ulepszono i odnowiono świetlicę przeznaczoną do odpraw i uroczystości policyjnych.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~olo 25-01-2015 16:58
ale meble i biurka w pokojach są objęte chyba nadzorem konserwatora zabytków takie same widać w filmie 07 zgłoś się czy to też podlega pod standaryzację?
~Limciu 25-01-2015 23:53
Mogli chociaż umyć tą ohydną elewację, bo zebrała brud od czasów Gestapo w tym budynku.
~janeek 26-01-2015 8:35
Mogli zamiast tego remontu zainwestować w samochody , strach ogarnia jak widać na mieście czym oni jeżdżą .
~margo 3-02-2015 20:16
"janeek" a moze im dac mercedesy????co?straz miejska jezdzi Hundai.zamiast chodzic na pieszo i zagladac w kazdy kat,cmentarze (gdzie nagminnie sa kradzieze) a nie wyposazali ich w porzadne rowery gorskie i odpowiednie drogie stroje.za nasze pieniadze.W wielu miastach zlikwidowali straz miejska i wcale nie nasilily sie przypadki rozbojow,A policja niech sie wpierw wykaze swoimi osiagnieciami a nie nagradza sie ich za uwolnienie kobiety i dziecka z samochodu ,ktory wyladowal w rowie.Wielkie HALO to ich sasrany obowiazek a nie powod do medali.Niesienie pomocy to jest ich obowiazek wpisany w wykonywanym zawodzie a nie szpan.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group