Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3096
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Remont ulicy Kamienieckiej droższy o milion złotych

Sobota, 6 października 2018, 13:40
Autor: PAW
Wałbrzych: Remont ulicy Kamienieckiej droższy o milion złotych
Fot. Robert Bajek
Dodatkowy milion złotych na remont ulicy Kamienieckiej postanowili dołożyć wałbrzyscy radni z budżetu gminy Wałbrzych.

Trwa remont ulicy Kamienieckiej i budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Kamienieckiej i Noworudzkiej. Zadanie to miało kosztować 12 milionów 800 tys. zł. Remont będzie jednak kosztował o milion złotych więcej.
- Ekipa wykonującą to zadanie natrafiła na nieprzewidywalne przeszkody geologiczne – tłumaczy prezydent Roman Szełemej. – Dlatego na tym etapie zaszła konieczność przeznaczenia dodatkowych środków, by ta inwestycja była prowadzona sprawnie.

Termin oddania ronda i ulicy może nieznacznie się opóźnić (pierwotnie miał to być koniec października, ale należy się spodziewać, że będzie to połowa listopada).

Przebudowa ul. Kamienieckiej w Wałbrzychu w ramach drogi wojewódzkiej nr 381 obejmuje ok. 500-metrowy odcinek drogi od granicy miasta do skrzyżowania z ul. Noworudzką i ul. Głuszycką łącznie ze skrzyżowaniem, które zastąpi rondo. Na czas remontu wprowadzono tymczasowe przewężenia oraz ruch wahadłowy. Odcinek przebudowanej drogi będzie miał z wielu powodów ogromne znaczenie dla wydolności systemu transportowego Wałbrzycha i całej Aglomeracji. Jest to brama wyjazdowa w kierunku Ziemi Kłodzkiej i będzie to element porządkujący ruch w tej części miasta. A ruch jest tu ogromny, wyraźnie przekracza 20 000 samochodów na dobę. Wzdłuż ulicy Kamienieckiej powstanie ścieżka rowerowa, która połączy system ścieżek rowerowych Wałbrzycha z intensywnie rozbudowywanymi ścieżkami rowerowymi w Jedlinie-Zdroju i w Głuszycy. Znana jest już nazwa powstającego na skrzyżowaniu ulic Kamienieckiej i Noworudzkiej ronda. Zgodnie z decyzją Rady Miasta Wałbrzycha będzie to Rondo Stulecia Niepodległości.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group