Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3096
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Remontów dróg ciąg dalszy

Niedziela, 16 lutego 2014, 6:20
Aktualizacja: 13:08
Autor: PAW
Wałbrzych: Remontów dróg ciąg dalszy
Fot. Robert Bajek
Wałbrzych znów zamienił się w drogowy plac budowy. Z zapowiedzi prezydenta Romana Szełemeja wynika, że tak będzie przez cały rok.

Trwa remont drogi wojewódzkiej przy ul. Armii Krajowej, a kolejne duże inwestycje zaczną się niebawem. Gmina Wałbrzych złożyła wniosek o środki finansowe na kontynuowanie remontu drogi krajowej nr 35. Mowa o przebudowie odcinka drogi nr 35 przy ulicy Wrocławskiej (od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego do skrzyżowania z ul. Piotrowskiego), ale także mowa o remoncie drugiej nitki ulicy Sikorskiego, części ul. Niepodległości.

Zdaniem radnej Beaty Muchy z PiS-u, Gmina powinna postarać się o środki na wyremontowanie również ulicy Beethovena, ale Bogusław Rogiński z ZDKiUM Wałbrzych oznajmił, że w tegorocznym planie remontów dróg, Gmina nie będzie aplikować o środki na remont ulicy Beethovena. Tymczasem według radnego Roberta Rozmuskiego, należy poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Sikorskiego. Prezydent Szełemej uważa jednak, że ta inwestycja nie jest priorytetową.
- Temat tego skrzyżowania jest mi dobrze znany i wiem, że tam powinna być sygnalizacja świetlna – mówi prezydent. – Jednak sama sygnalizacja problemu nie rozwiąże. Potrzebna jest przebudowa tego skrzyżowania, a to koszt około 2 milionów złotych. Natężenie ruchu wykazuje, że nie jest to najbardziej palący problem, choć oczywiście w przyszłości trzeba będzie go rozwiązać.

Tymczasem prezydent poinformował, że podczas środowej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, radni wojewódzcy zadecydowali o przyznaniu 2 milionów 300 tysięcy złotych dofinansowania na zakończony już remont ulicy 11 Listopada. Sprawa dofinansowania remontu przy ulicy Strzegomskiej ma zostać ostatecznie rozstrzygnięta na kolejne sesji Sejmiku.
- Prawdopodobnie decyzja w tej sprawie zostanie podjęta na marcowej sesji Sejmiku – tłumaczy prezydent Szełemej. – Radni mieli wątpliwości dotyczące wysokiej ceny tego remontu. Na pierwszy przetarg zgłosił się tylko jeden oferent. Rozpisaliśmy drugi przetarg i mamy nadzieję, że tym razem wykonawcy przedstawią niższe ceny.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group