Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5176
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Remontu Ratusza nie będzie

Czwartek, 24 lutego 2022, 10:28
Autor: PAW
Wałbrzych: Remontu Ratusza nie będzie
Fot. archiwum
Podwyżka cen gazu i prądu, a także wysoka inflacja uderza między innymi w instytucje miejskie. Samorząd musi szukać oszczędności.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o rachunkach za gaz, jakie otrzymała wałbrzyska Palmiarnia oraz Aqua Zdrój. Są one kilkukrotnie wyższe niż rachunki w tym okresie w roku ubiegłym. To powoduje, że Gmina Wałbrzych musi zaciskać pasa i zacząć szukać oszczędności, tym bardziej, że plany inwestycyjne są dość ambitne.

- Już podjąłem pierwsze decyzje odnośnie szukania oszczędności - informuje prezydent Roman Szełemej. - Wstrzymujemy program remontów budynków administracji miejskiej. Ten projekt czeka na realizację od 10 lat. Nie będziemy remontować Ratusza, który prosi się o remont. Wyremontowaliśmy dach, wymieniliśmy okna, żeby móc jakoś funkcjonować, ale na dalsze prace nie mamy teraz środków, a to wydatek na pewno rzędu kilku milionów złotych.

Prezydent Szełemej informuje również, że została podjęta decyzja o wstrzymaniu projektu dotyczącego remontu tzw. Willi Diasy, gdzie miał w zamysłach znaleźć się Urząd Stanu Cywilnego. Ten projekt więc też musi poczekać na lepsze czasy. Również kilka innych projektów, które nie są dla miasta priorytetowe, zostanie odsuniętych w czasie i na ich realizację mieszkańcy będą musieli poczekać co najmniej kilka lub kilkanaście miesięcy. Kolejnym pomysłem na oszczędności jest przejmowanie przez miasto usług świadczonych dotychczas przez wyłonione w przetargu podmioty. Tak się stało już w przypadku odbioru śmieci, a niedawno miasto zakupiło zamiatarki, by nie płacić innym podmiotom za wykonywanie tych zadań.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
3
21%
Hahaha
2
14%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group