Wtorek, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 2892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Repatrianci a praca

Środa, 20 listopada 2019, 10:20
Aktualizacja: Czwartek, 21 listopada 2019, 7:35
Autor: red
Wałbrzych: Repatrianci a praca
Fot. organizatorzy
19 listopada w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” odbyło się spotkanie Klubu HR, którego głównym tematem był: „E–akta w pytaniach i odpowiedziach – zmiany w przechowywaniu akt pracowniczych”.

Na początku spotkania przybyłych uczestników przywitał Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” dr Piotr Sosiński. Ekspertami merytorycznymi, omawiającymi nowe zasady przechowywania dokumentacji pracowniczej byli: Mariola Smolnicka-Gojdka z Państwowej Inspekcji Pracy oraz Barbara Monarcha i Jarosław Zając z wałbrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Tematem towarzyszącym był: „Repatrianci wsparciem dla rynku pracy i rozwoju przedsiębiorstw”, którego kwestie związane z korzyściami dla pracodawców płynącymi z faktu zatrudnienia repatriantów, przedstawił Krzysztof Zaremba z WSSE „INVEST-PARK”, pełniący jednocześnie funkcję członka Rady do Spraw Repatriacji przy Pełnomocniku Rządu do Spraw Repatriacji.

Obecny Zarząd wałbrzyskiej strefy pragnie aktywnie włączyć się w realizację procesu repatriacyjnego Polaków ze Wschodu, szczególnie z Kazachstanu, gdzie nasi Rodacy znaleźli się w wyniku prześladowań narodowościowych i politycznych i w końcu deportacji organizowanych przez władze ZSRR od lat 30-tych XX wieku.

Akcja informacyjna dla przedsiębiorców o korzyściach wynikających z zatrudniania repatriantów będzie przez WSSE „INVEST-PARK” kontynuowana tak, aby dotrzeć z tematem do jak największej liczby firm działających na obszarze wałbrzyskiej strefy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
71%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group