Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3139
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Restart w Teatrze

Sobota, 29 sierpnia 2020, 9:43
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2020, 9:18
Autor: JAZ
Wałbrzych: Restart w Teatrze
Fot. JAZ
Pomimo sytuacji związanej z epidemią, wiele instytucji kulturalnych planuje swoje funkcjonowanie w innej rzeczywistości i na nowych zasadach. Podobnie zrobiono w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, który od pewnego czasu przygotowuje się do nowego sezonu artystycznego.

Danuta Marosz, dyrektor Teatru, zwróciła uwagę, że sympatycy tej formy kontaktu ze sztuką od marca nie mieli możliwości uczestnictwa w życiu placówki. Wyjątkiem były oczywiście formy działalności online, ale to jednak nie jest to samo.
- Zapraszamy na pierwszą premierę w nowej rzeczywistości już 4 września – cieszy się dyrektor.

Pracownicy teatru ze względu na konieczność zawieszenia prac musieli pracować w trybie online i koncepcyjnie, co przełożyło się nad przygotowaniami do nowego sezonu i ten właśnie ma zacząć się już 4 września. Propozycją artystów będzie program i hasło nowego otwarcia zatytułowane – „Wiemy jak to zrobić”. Jest to oczywiście związane z reżimem sanitarnym i nową formą pracy w tym okresie.
- Widzowie otrzymają instrukcje, jak się powinni zachować podczas pobytu w teatrze. O ograniczeniach będziemy też informować przed każdym spektaklem – mówi Danuta Marosz.

Na pewno zachowany będzie dystans i dezynfekowanie dłoni. Pełny regulamin można znaleźć również na stronie internetowej teatru. Wracając do programu nowego sezonu, będzie on podzielony na dwie części. Do końca roku spektakle sceniczne będą miały charakter monodramów. Od stycznia aktorzy zapowiadają już wieloosobowe przedstawienia.
- Bez względu na obostrzenia sanitarne, mamy zapewnione zabezpieczenie finansowe, co da nam ciągłość działalności teatru. Aktorzy będą mieć dzięki temu swobodę pracy. Każdy z nich ze swoim monodramatem będzie mógł również występować poza deskami naszego teatru – cieszy się Sebastian Majewski, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego.

Na początek zobaczymy premierę „Pani Moru” w reżyserii Majewskiego. Ma to być podsumowanie działalności wałbrzyskich aktorów w czasie pandemii. W późniejszym czasie na deskach pojawią się takie sztuki jak: Cyrano, Spisek, Iwanow czy Pacjent. Teatr nie rezygnuje również z działalności edukacyjnej.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group