Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5050
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rezerwy w żłobkach

Niedziela, 30 czerwca 2019, 8:14
Autor: PAW
Wałbrzych: Rezerwy w żłobkach
Fot. red
Okazuje się, że kiedy w wielu miastach w Polsce brakuje miejsc w przedszkolach i żłobkach, to w Wałbrzychu takiego problemu nie ma.

Co jakiś czas ogólnopolskie media informują, że w poszczególnych miastach rodzice walczą o wolne miejsca w żłobkach. Takich miejsc brakuje choćby we Wrocławiu, gdzie te braki szacuje się na około 1000 miejsc. U nas ten problem nie istnieje.
- W Wałbrzychu każde dziecko znajdzie miejsce w żłobkach publlicznych. Nowe żłobki budowaliśmy z myślą o dzieciach i ich rodzicach, by zachęcić ich do pracy w Wałbrzychu i pozostania w naszym mieście - tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

Prezydent zapewnia, że miejsc jest wystarczająco, a nawet są pewne rezerwy. Mówiąc o kolejnym roku szkolnym prezydent wspomniał o sytuacji wałbrzyskiej oświaty.
- Zmiany w systemie oświaty spowodowały, że mimo wysiłków nie da się uniknąć w 1 lub 2 szkołach sytuacji, że będzie tam wprowadzony system dwuzmianowy - mówi prezydent. - Nasze szkoły średnie mają bardzo dobrą opinię i do Wałbrzycha przyjeżdża kontynuować naukę sporo młodzieży z okolicznych gmin, co nas oczywiście cieszy.

Prezydent podkreśla, że o dobrej opinii szkół w Wałbrzychu świadczy choćby ilość chętnych i zainteresowanych miejscami w internacie. Tych chętnych jest znacznie więcej niż miejsc.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group