Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4052
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Roboty w Zagórzu

Poniedziałek, 27 grudnia 2021, 9:57
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Roboty w Zagórzu
Fot. UG Walim
Będzie chodnik przy ul. Spacerowej w okolicy świetlicy wiejskiej i remizy OSP w Zagórzu Śląskim. Wykonawca remontu został już wybrany, prace zakończą się w przyszłym roku.
– Zaplanowaliśmy szereg działań, które poprawią komfort i bezpieczeństwo na tym odcinku drogi prowadzącej do Jeziora Bystrzyckiego. Najważniejszy jest oczywiście chodnik – mówi Adam Hausman, wójt gminy Walim.

Ulica Spacerowa zostanie odwodniona, zyska nową nawierzchnię, wyznaczone zostaną miejsca parkingowe. Ponadto łatwiej będzie włączyć się do ruchu na ulicę Główną. Remont będzie dotyczył całego odcinka ulicy należącego do gminy.

– Prowadzimy rozmowy z Nadleśnictwem Wałbrzych w sprawie przedłużenia chodnika. Mam nadzieję, że uda się znaleźć dobre rozwiązanie – dodaje wójt.

To nie jedyna inwestycja drogowa w Zagórzu Śląskim. Gmina zaplanowała także prace na drodze numer 376. Powstanie tam nawierzchnia z kostki granitowej, będą pobocza i miejsca postojowe. To będzie duże ułatwienie dla mieszkańców znajdujących się tam posesji. Prace w tym miejscu również zaplanowano na przyszły rok.

Twoja reakcja na artykuł?

44
70%
Cieszy
11
17%
Hahaha
4
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
2
3%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group