Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4626
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rock Fest ponownie w Wałbrzychu

Środa, 28 lutego 2018, 8:19
Autor: red
Wałbrzych: Rock Fest ponownie w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Wałbrzych Rock Fest vol.6. Po 5 udanych edycjach pod szyldem Rock Festu zapraszamy na kolejną. 21 kwietnia w Hali Widowiskowo–Sportowej AQUA ZDRÓJ wystąpią: KULT, LAO CHE, HUNTER, DEPARTMENT.

Rock Fest to impreza która miała swój początek w Świebodzicach w marcu 2012 roku. Weszła już na stałe do kalendarza imprez na Dolnym Śląsku i staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką na muzycznej mapie Polski. Rock Fest to 7 godzin muzyki i emocji. Z roku na rok rozwija się forma festiwalu i lista wykonawców występujących na scenie. Impreza ma zaledwie czteroletnią tradycję, ale już ściąga fanów muzyki z całego kraju. Co roku występują zespoły prezentujące różne style, z czołówek ogólnopolskich list popularności. Szansę występu otrzymują także młodzi i zdolni – jeden zespół wybrany spośród wszystkich zgłoszonych na konkurs kapel.

KULT zaprezentuje się na Rock Fest już po raz drugi. Od przeszło 30 lat zespół założony przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę nie traci popularności. Buntownicze i anty systemowe teksty Kazika poruszają ważne problemy związane z naszą tożsamością, porządkiem społecznym czy wiarą. Kult cały czas przyciąga na swoje koncerty rzesze wiernych fanów.

LAO CHE to płocki zespół założony w 1999 roku. Od tej pory wydali 6 albumów, ciągle poszukują nowych form artystycznego wyrazu i trzeba im przyznać że robią to doskonale. Ich muzyka łączy w sobie elementy rocka, hip hopu, elektroniki, czy funka. Nowa płyta Lao Che ukazała się w lutym 2018 roku i nosi tytuł ”Wiedza o społeczeństwie”. Efekty specjalne do płyty nagrywane były w Wałbrzychu w Zamku Książ. Za produkcję płyty odpowiada Piotr Emade Waglewski oraz Filip Wieża Rózanski. Do Lao Che dołączył nowy muzyk Karol Gola znany między innymi z zespołów Pink Freud i Jazzombie.

HUNTER będzie promował nową studyjna płytę zatytułowaną Niewolność. Album ten spotkał się ze świetnym odbiorem wśród fanów zespołu. Podczas koncertu usłyszymy nie tylko premierowe utwory ale i te starsze, te na które najbardziej czekamy. Nowa płyta jest kolejnym krokiem naprzód w ich muzycznej karierze. Utwory zarówno muzycznie jak i tekstowo są z jednej strony syntezą wcześniejszych i częściowym powrotem do korzeni, a z drugiej zupełnie nowym kierunkiem.

DEPARTMENT to zupełnie nowa nazwa na polskiej scenie, pojawili się dość niespodziewanie i mamy nadzieje że mocno zaznaczą swoją obecność! W składzie zespołu gitarzysta Wojciech Jankiel Moryto, basista Paweł Nafus, wokalista i gitarzysta Roman Bereźnicki i pałker Michał Beraznicki. Ich debiutancki album ukazał się 21 kwietnia 2017 roku. Gitary, perkusja i wokal są zestawione z nowoczesna elektroniką , z która to ekipa Department szeroko, wręcz pioniersko jak na warunki polskie eksperymentuje. Klimat jaki zaserwował Department to nie jedyna forma stylistyczna, można bowiem na krążku odnaleźć też nawiązania do stylistyki muzycznej lat 80 / 90. Album zatytułowany BREAKAWAY CYWILIZATION w swoich treściach porusza problemy cywilizacji, która wkracza w naszą codzienność coraz bardziej ekspansywnie. Artyści dotykają kwestii zagrożeń wynikających z manipulacji mediów, geotechnologii, psychotechniki i polityki globalnej. Producentem płyty jest Paweł Nafus i Wojciech Moryto, oficjalnym dystrybutorem Universal Music Polska.

Bilety dostępne w sprzedaży w Hotelu Aqua Zdrój, tel. (74) 660 93 00

oraz online www.ticketmaster.pl

Szczegółowe informacje na www.aplauzplanet.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group