Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 3021
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rocznica zwycięstwa nad niemieckim faszyzmem

Wtorek, 14 maja 2013, 6:25
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Rocznica zwycięstwa nad niemieckim faszyzmem
Fot. Robert Bajek
11 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego odbyły się uroczyste obchody rocznicy zwycięstwa nad niemieckim faszyzmem.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Państwowego, po którym wprowadzono sztandary i zapalono znicz. Następnie okolicznościowe przemówienia wygłosili Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i Prezes ZKRP i BWP. Kolejnym punktem uroczystości było uczczenie pamięci minutą ciszy, po której nastąpiło wręczanie dyplomów z okazji dziewięćdziesiątych urodzin uczestnikom uroczystości.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, w której odbyły się występy uczniów z krótkim programem artystycznym, oraz występ Chóru Frankofonów. Zakończeniem uroczystości było wyprowadzenie sztandarów i „Rota”.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miasta z Prezydentem Romanem Szełemejem, wałbrzscy parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, harcerze, uczniowie i zaproszeni goście. Uroczystość prowadził Dyrektor PSP nr 15 w Wałbrzychu Paweł Łuczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group