Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3264
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rodzinna Majówka

Środa, 1 maja 2024, 8:04
Aktualizacja: 9:55
Autor: red
Wałbrzych: Rodzinna Majówka
Fot. organizatorzy
Tegoroczna Majówka w Starej Kopalni w Wałbrzychu to długa lista ciekawych propozycji dla małych i dużych. Codziennie, od 1 do 5 maja, wałbrzyska atrakcja zaprasza na zwiedzanie pokopalnianego kompleksu. Na najmłodszych czeka także małe centrum nauki SOWA. Dodatkowo 1 i 2 maja zaplanowano Rodzinną Majówkę w Starej Kopalni z bezpłatnymi atrakcjami dla całych rodzin.
- Przez całą majówkę zapraszamy na zwiedzanie Starej Kopalni z naszymi przewodnikami - górnikami oraz na warsztaty i zajęcia w małym centrum nauki SOWA. Jeżeli chodzi o samo zwiedzanie, to w czasie majówki wejścia zaplanowaliśmy nie co godzinę, a co pół godziny i każdego dnia odbywają się dwa wejścia na nocną szychtę z pracami górniczymi - mówi Marta Wróbel, zastępca dyrektora Starej Kopalni.

Bilety można kupić na miejscu, ale można je zarezerwować także online na stronie starakopalnia.pl. Pierwsze wejścia na zwiedzanie o 10.00, a ostatnie o 17.00.

Miłośników nietypowych propozycji od 1 do 4 maja Stara Kopalnia zaprasza na Nocną Szychtę. Wejścia zaplanowano o godzinie 18.00 i 20.00, a bilety dostępne są online.

Na Rodzinną Majówkę w Starej Kopalni wałbrzyska atrakcja zaprasza natomiast 1 i 2 maja. W godzinach od 11.00 do 17.00 na placu przed Sztygarówką przygotowanych zostanie moc atrakcji dla całych rodzin.

- Dla najmłodszych przygotowaliśmy mnóstwo bezpłatnych atrakcji, od malowania twarzy po gry terenowe i animacje. Pojawi się fotobudka, która pozwoli na uwiecznienie niezapomnianych wrażeń, będę również dmuchańce i bańki mydlane. Pracownicy Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” również przygotowali fantastyczne atrakcje na majówkę na stoisku zespołowym. Strefa chillout oraz atrakcję od naszych partnerów - zachęca Marta Wróbel ze Starej Kopalni.

1 i 2 maja w Starej Kopalni pojawią się także partnerzy wydarzenia, czyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Urzędu Miasta Wałbrzych, Kolei Dolnośląskich, Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, ZPC Śnieżka czy Wałbrzyskich Wodociągów.

Majówka to nieoficjalna inauguracja sezonu turystycznego. W ubiegłym roku w czasie jednego z majówkowych dni tylko na trasie zwiedzania w Starej Kopalni pojawiło się kilkaset osób.

Twoja reakcja na artykuł?

7
35%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
15%
Złości
8
40%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group