Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Rośnie liczba cudzoziemców na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 2 listopada 2015, 11:41
Aktualizacja: 22:34
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Rośnie liczba cudzoziemców na Dolnym Śląsku
Fot. red
Wzrosła liczba klientów Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemskich w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, aplikujących o paszport, zaproszenie czy legalizację pobytu na terenie naszego kraju.

W związku z tym, by usprawnić obsługę wszystkich zainteresowanych osób, od 15 listopada 2015 roku w Delegaturach DUW w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy zostanie rozszerzony dotychczasowy zakres ich działania.

We wszystkich trzech oddziałach będą przyjmowane wnioski w sprawach o zarejestrowanie zaproszenia wizowego oraz o zezwolenie na pracę wraz z możliwością doręczenia zaproszenia wizowego oraz decyzji administracyjnej.

Te dodatkowe punkty podawcze w delegaturach pozwolą nie tylko na przejęcie części obsługi klientów z Wrocławia, ale także będą dla nich dużo dogodniejszą formą załatwienia tych konkretnych formalności.

W planach jest również poszerzenie usługi w delegaturach o procedury biometryczne w sprawach dotyczących cudzoziemców. Planowany termin to 1 stycznia 2016 roku.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki notuje systematyczny wzrost osób legalizujących pobyt na terenie Polski. Sięga on ok 65 %, głównie cudzoziemców. Przyczyną wzrostu legalizacji pobytu w Polsce jest miedzy innymi sytuacja polityczna na Ukrainie oraz wejście w życie 1 maja 2014 roku nowej ustawy o cudzoziemcach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group